Autor Zpráva
iiic
Profil
Pěkné odpoledne

Napadlo mě, jestli není někde přehled všech konstant v javascriptu. Vlastně v nativních objektech javascriptu. Nevíte?

Zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel a navíc, nehledá se to snadno, protože článků je spousta, jen pojednávají o použití nového klíčového slova const. Což je užitečné, ale to jsem na mysli neměl.

Totiž konstanty jsou fajn, často hodně vysvětlují a zpřehlední kód ( například namísto if (nejakyElement.nodeType === 3) {… použití if (nejakyElement.nodeType === Node.TEXT_NODE) {… způsobí, že kód je už od pohledu zřejmý, což v předchozím případě být nemusí (omlouvám se všem, kteří z hlavy dobře znají všechny hodnoty, kterých element.nodeType může nabývat a přijde jim jasný a kratší první zápis) ).

Jenže nativní konstanty člověk nemůže použít, když je nezná. Známé jsou asi ty u Math (Math.PI, Math.E, …), případně ty u Number (Number.POSITIVE_INFINITY, Number.MAX_SAFE_INTEGER, …) a používají se asi nejvíce.

Člověk se hodně dozví třeba na MDN u konkrétního objektu, ale přehled všech konstant všech objektů jsem nikde nenašel… nepomohl by někdo?

Díky.
Radek9
Profil
Prostě si to rozklikat. Seznam všech konstant jsem asi nikde neviděl.
Pro standardní objekty: Standard built-in objects - JavaScript | MDN
Pro DOM: Document Object Model (DOM) - Web APIs | MDN

Taktéž doporučuji používat nějaký editor nebo IDE, které má našeptávání. Např. Visual Studio Code nebo WebStorm.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0