Autor Zpráva
AntonP
Profil
Zdravím,
dalo by sa nejako spraviť to, aby sa po kliknutí na tlačidlo napr. "Odoslať" načítal do Javascript premennej napr. "obsah" obsah z tagu <textarea>? Textarea je pripojená s frameworkom CodeMirror. Skúšal som všetko, čo som na googli našiel, nič nepomohlo. Nevyhodilo žiadne JS chyby do konzoly ani nikde inde. Jednoducho, premenná je prázdna (premenná je na začiatku súboru vytvorená (var obsah = "";) a zmení sa až po kliknutí na tlačidlo, kedy by sa mala načítať hodnota z <textarea>). Pravdepodobne to má jednoduché riešenie, ale v JavaScripte nie som až tak zručný, tak žiadam o pomoc. Predom ďakujem za odpoveď a prípadné riešenie
RastyAmateur
Profil
Na codemirror.net/demo/theme.html#default jsem si našel ve zdrojovém kódu, že "nahrazovaná" textarea má ID code. Do konzole jsem pak zkusil dát potřebný javascript a vida, funguje! :-)

Obrázek odstraněn
EDIT: Teď koukám, že po úpravě textarey se změna neprojeví. Ovšem v manuálu mají metodu getValue()
AntonP
Profil
Zdravím,
problém som vyriešil pomerne jednoducho. Všetky tri textarey, vrátane tlačidla, som obalil do tagu <form>. Takto som docielil odoslanie všetkých hodnôt na mnou požadovaný php script. Ešte k tomu getValue(), skúšal som aj to, ale nejak mi to nefungovalo. Ale nakoniec mi to funguje tak, ako som napísal. Ďakujem za ochotu a za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0