Autor Zpráva
Foi
Profil
Teď jsem dost na vážkách a snad mi zase pomůžete v přemýšlení se posunout dále, protože moje znalosti na tohle nestačí.

Websockety jsem byl nucen nasadit z důvodu komunikace server -> client. Jenže teď přemýšlím, potřebuji vůbec přes websockety komunikaci client -> server? Není to žádná úplně realtimová aplikace, bude to jen pro chat, notifikace a nějaké aktualizace. Jen u chatu bych potřeboval komunikovat se serverem, ale tam zvažuji, nemám použít ajax request na odeslání?

Struktura aplikace je

HTTP: nginx -> php
Websockety: nginx -> nodejs (socket.io) -> php
Mlocik97
Profil
Smer prenosu je jedno jak u AJAXu tak WebSocketu, rozdiel je že u AJAXu sa pri každej požiadavke navezuje nové spojenie, zatail čo u WebSocketu spojenie zostáva zachované až do času, kým sám to spojenie neprerušíš.
Obe majú výhody a nevýhody. AJAX je vhodný na "zriedkavejší" prenos dát. WebSocket ak tie dáta potrebuješ vymienať každú chvíľku.
Kajman
Profil
Hlavní rozdíl je v prodlevě přenosu server -> klient. Při ajaxu se musíte opakovaně ptát, jestli server nemá něco nového.
N71
Profil *
Websockety jsou full-duplexní, takže nevidím důvod komunikaci nějak rozdělovat, pokud už je používáš.


Websockety jsou full-duplexní, takže nevidím důvod komunikaci nějak rozdělovat, pokud už je používáš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0