Autor Zpráva
Koukal
Profil *
Zkoušel jsem tuto funkci:

mySpanWrapper.is(':visible')

Uvnitř mySpanWrapper je odkaz na span ve kterém jsou radioboxy, které když skroluji nejsou vidět. Ale není to tak, že bych použil fnc hide(). Jestli to chápu hide a show nechají zmizet element, ale když skroluju tak element nezmizí jako úplně, jen není vidět? Když používám :visible tak furt dostávám výpis na konzoli, že hodnota je true (je vidět). Přitom už dávno ten wrapper s elementama nevidím.
Radek9
Profil
Asi nejjednodušší je podívat se do zdrojáku: github.com/jquery/jquery/blob/e743cbd28553267f955f71ea7248377915613fd9/src/css/hiddenVisibleSelectors.js

Zřejmě to prostě platí jen v případě, že ten prvek opravdu manuálně skryješ. Nestačí, že odscrolluješ pryč.
Keeehi
Profil
Koukal:
Ty řešíš Jak poupravit souřadnice, že? Ta viditelnost takhle nefunguje, Ta jen zkoumá, zda má element nějakou výšku nebo šířku. Když se skryje třeba pomocí display: none; tak má pak nulovou výšku a šířku -> tedy není vidět. Odscrolováním mimo viditelnou oblast obrazovky se jeho velikost nemění, takže proto ti to nefunguje.

Koukni se na Fixní menu při rolování. To je vlastně ten efek, který chceš dosáhnout v tom vedlejším vlákně.

Když už řešíš tu kompatibilitu, víš že jquery nepodporuje všechny verze prohlížečů? jquery.com/browser-support
Koukal
Profil *
Keeehi:
Current Active Support přece znamená že stačí použít starší verzi JQuery. JQeuery fungovalo už v době kdy byly verze FF mnohem nižší a chrome ještě neexistoval, a taky to fungovalo. To je na tom krásné, že se dá dohledat starší kód. Ne jak v LibreOffice, kde jsem včera zjistil, že staré instalačky už nejsou k mání.
Keeehi
Profil
Koukal:
Já netvrdím že se starší verze nedají najít a použít. Jen jsem chtěl vědět, zda si toho si vědomý. Když už ale používáš nějakou starou verzi knihovny, bylo by to příště docela dobré uvést v dotazu. Předpoklad je, že používáš tu aktuální, takže se klidně může dobře stát, že to co ti někdo poradí ti nebude fungovat, jelikož to bylo do té knihovny přidáno až později.

Jinak co se LibreOffice týče, dají se v pohodě sehnat velmi staré verze. github.com/LibreOffice/core/releases?after=libreoffice-3.5.3.1
Koukal
Profil *
Problém bych vyřešil asi takto: pokouším se přímo do toho pluginu zadat příkazy na zjištění pozice offsetHeight + offsetTop, což by měl být spodní okraj.

Ale nejsem si jistý zda to jde. On je asi problém v tom, že jak najede Sticky tak se změní vlastnosti css u té pohyblivé lišty. Ale změní se to i na tom span#servis_wrapper. Takže mám dvě různé čísla a zatím jsem nepřišel na to jak to vypočítat.


Sticky pozice spodní hrany od vrchu mám 5051 když sticky nenajelo. A 5023 když najelo. Jenže ten údaj se nemění, když skroluju dolů. Očekával bych že číslo bude větší než 5051 a bude stoupat... Takhle mi to nedává smysl.


Díky za ten link na Libreoffice, zkusím jestli to půjde nainstalovat, teď stahuju asi 15 instalaček 5.0 až 5.4 a uvidím jak to dopadne.


To jsou ale asi jen zdrojáky, tam žádné binárky nevidím.
Koukal
Profil *
Řeším to teď pomocí onmouseover a onmouseout, dostávám komenty, ale tlačítko v liště se neschová. Nevíte proč?

function servis_wrapper_visible(visible){
  if (visible == false){
    $("span#servis").show(2000,function(){
        console.log("h");
        });
    console.log("hide");
    }
  else
    {
    $("span#servis").hide(2000,function(){
        console.log("s");
        });
    console.log("show");
    } 
};

<div id="sticky_bar" class=floating>
<input type=button class="highlight1" id="servis" value="Služba" onclick="switchStyle('servis')">
</div>

Sticky tu lištu umisťuje do wrapperu, myslíte že to má na to vliv?


Dostávám jen

show
hide
show
hide
show
hide


tak oprava:
$("span#servis")
mám mít
$("input#servis")

Teď to jede, ale zvláštně. Tlačítko se furt dookola rozbaluje a zabaluje (srandovní, ale rozptylující).
Koukal
Profil *
Už jsem to vyřešil. Používám jen bloky, které identifikují onmouse over.

Poslední dotaz. Funguje onmouseover i na smartphonech?
Kajman
Profil
Koukal:
Funguje onmouseover i na smartphonech?

Pokud k nim připojíte myš, tak ano. Ale moc běžné to nebývá.
Koukal
Profil *
A co mám teda použít místo onmouseover na smarphone? Plán byl aby se tlačítko schovalo když jsem mimo oblast, která mě zajíma, a když přes ní přejedu, aby se tlačítko objevilo.
Kajman
Profil
Tak ho neschovávejte vůbec, nebo jen na systémech, kde např. na body zjistíte, že onmouseover funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0