Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Čeština
Anonymní
Profil *
Když dám do externího JavaScriptu document.write ('čšď'), tak mi to ve výsledném dokumentu ukáže csd a musel jsem to řešit pomocí entit. Přídklad viz. Dopisování, rámeček Reklama
Yuhů
Profil
já tam rámeček "Reklama" nevidím. Kde je?
Anonymní
Profil *
Jojky, sorry, v levé části odkazy
Yuhů
Profil
to je ten text Sova v síti ?
Clánky, rady a novinky pro webmastery, webdesignéry a informacní architekty

pokud je to ono, tak tam to č prostě není v textu, je tam c. To je asi schválně, protože to blblo, že ano? Vsadil bych se, že na vině bude použitý font, který české háčky neumí.
Acci
Profil
Jak font, vždyť je použit, takový na celé stránce a funguje dobře. Zkoušel jsem i jinou stránku, ale to samý :((
mat
Profil
Měl jsem podobný problém - stačilo nastavit u externího js stejné kódování jako u souboru, do kterého je vkládán. Třeba je to i tvůj problém
Yuhů
Profil
mate, dobrý nápad, ale v tom chyba být nemůže. To by blbly znaky ž š a ť. Tady je evidentně problém v něčem jiném. Ale ještě jsem tu chybu neviděl, takže vůbec netuším.
Fred
Profil *
Myslím, že to chce dodat skriptu znakovou sadu, stejnou jako stránka kam je přilinkován, alespoň mně to fungovalo. I když na odkazované stránce to již není :
<script type="text/javascript" src="externi_cesky_script.js" charset="charset_stranky_kam_je _prilinkovan"></script>
Yuhů
Profil
V jakém prohlížeči? Mně to tak nikdy nefungovalo.
Fred
Profil
Nepamatuji se, jdu to otestovat
Fred
Profil
Hm, zajímavé výsledky.
Test : http://xy.wz.cz/cestina/cs.htm
Mozilla a gecko,IE6: s charsetem ok , bez nečesky , kromě defaultu nastavení prohlížeče (FF,FB Moz - ISO ok i bez charsetu IE6 win ok i bez charsetu)
IE nižší než IE6 : ať charsetem, nebo bez správně česky je jen win-1250
Opera 7.23,7.5 : vždy čeština správně, ať s charsetem, nebo bez ???
Opera 6 a 5,Netscape4.04 : vždy čeština špatně, ať s charsetem, nebo bez !!!
Netscape7 a 7.2, K-meleon : bez charsetu žádná čeština správně, s charsetem všechny ok
Fred
Profil
PS: winXP
Yuhů
Profil
Frede, ten test je ve vší úctě zcela na nic, protože pomíjíš, že každý prohlížeč má nějaké výchozí kódování (např. Explorer kódování poslední zobrazené stránky).
Fred
Profil
Hmm, to jsem nedomyslel, taky mě byli ty výsledky divné
Fred
Profil
Nevím jak si mohu dovoliti přispět svou trochou do mlýna v diskusi s názvem Čeština, když mně zcela očividně vůbec nejde.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0