Autor Zpráva
barssmancze
dobrý den,

potřeboval bych z tohoto odkazu získat jednotlivé hodnoty tak, abych je mohl vložit na webovou stránku. Pomůžete mi prosím? Tvorbou webu a programováním se nezabývám, jedná se mi o jednorázovou záležitost.

api.weather.com/v2/pws/observations/current?stationId=ITNOVI2&format=json&units=m&apiKey=573ff1beb2264b4fbff1beb2269b4fea

děkuji mnohokrát
RastyAmateur
barssmancze:
Jedná se o PHP?

$a = json_decode(file_get_contents("https://api.weather.com/v2/pws/observations/current?stationId=ITNOVI2&format=json&units=m&apiKey=573ff1beb2264b4fbff1beb2269b4fea"));
var_dump($a);
lionel messi
barssmancze:

Ak ide o PHP a potrebuješ hneď aj výpis dát, trochu by som (inak správny) kód od kolegu RastyAmateur, ktorý dáta vypisuje v surovej podobe, rozšíril, keďže tu tuším ďalší zádrhel (píšeš, že inak neprogramuješ, takže možno bez pomoci nezvládneš ani výpis poľa do tabuľky):

<?php
function vytahniData($adresa) {
    $data = file_get_contents($adresa);
    $pole = json_decode($data, true); //dáta si naskladáme do asociatívneho poľa, nie do objektu
    return $pole;
}

function dvaDPoleDoTabulky($pole) {
    ?>
<table>
    <?php
        foreach ($pole as $klic => $vnorene) {
            ?>
    <tr>
        <td colspan="2"><?= $klic ?></td>
    </tr>
    <?php
            foreach ($vnorene as $klic => $hodnota) {
             ?>
    <tr>
        <td><?= $klic ?></td>
        <td><?= $hodnota ?></td>
    </tr>
    <?php       
            }
        }
    ?>
</table>
<?php
}

dvaDPoleDoTabulky(vytahniData("https://api.weather.com/v2/pws/observations/current?stationId=ITNOVI2&format=json&units=m&apiKey=573ff1beb2264b4fbff1beb2269b4fea"));
?>
barssmancze
lionel messi:
děkuji za kód. Upřímně, asi bude problém s celkem. Kdysi jsem se snažil o začátek programování, ale nemám ne to mozek. Zvládám spoustu dalších věcí, ale toto ne. Nějak mi to prostě nedává smysl.

Cílem projektu je zobrazovat aktuální hodnoty z meteostanice na mém webu. Nechci používat žádnou aplikaci od WU. Čtu si vlastní data a ty chci, aby se zobrazovaly.

Takže prostě a jednoduše. Chci si vytvořit nějakou webovou stránku, to zvládnu, nemusí to být níc extra. Do předem zvolených políček chci vložit právě tu danou hodnotu. temp:, winddir atp. Dokázal bych si to představit jako proměnné.

Obdivuji vád všechny, co toto dokáží, protože já jsem u toho nikdy nedokázal vytrvat tak dlouho, abych se někam posunul.

Arno
barssmancze
lionel messi:
at je to zajímavější. za kolik peněz jsi ochotný zpracovat můj poždavek? Můj strop je 500.- Kč.
lionel messi
barssmancze:

Nevidel som stránku ako celok. Predpokladám však, že spracovanie požiadavky by pozostávalo iba z napísanie niečoho ako je [#2] a jeho vloženia — v tom prípade by som si za podobnú službu nevypýtal nič, keďže vynaložený čas je v podstate zanedbateľný. O odmene by som sa bavil iba pokiaľ by som pri práci narazil na niečo vyslovene nečakané a podobne.

V profile mám e-mail a dokonca aj tu na fóre máme kategóriu Práce a zakázky.
Davex
barssmancze:
S pomocí knihovny jQuery to lze snadno realizovat i v JavaScriptu. Ukázka.
barssmancze
Davex:
Super děkuji mnohokrát toto funguje a je to naprosto jednoduché. Díky moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0