Autor Zpráva
japlavaren
Profil
dobrý Silvestrovský večer!,
chcem sa spýtať ako ide spraviť: po kliknutí sa zobrazí prompt(zatiaľ by som to vedel) a po napísaní a sa vloźí text vo fofmáte "<i> text </i>". ale javascript som skúšal študovať, ale nič iné ako document.write neviem :-(. prosím poradťe
Mistr
Profil
Zkus to zapisovat do SPANu. Například <span id="novinky"></span>. A teďko výstup z PROMTu vkládej do ID "novinky" (asi přes document.novinky.value - nevím, netestoval jsem to, jen jsem to sem napsal z hlavy).
djlj
Profil
A teďko výstup z PROMTu vkládej do ID "novinky" (asi přes document.novinky.value

Sice jsem dotaz nepochopil, ale nemělo by to být spíš spíš document.getelementbyid('novinky').value?
Mistr
Profil
djlj
Je to možné. Jak jsem již napsal, nemám to vůbec testované. Kdysi jsem něco takového viděl užít. Pokud tedy bude Tvůj způsob fungovat, pak s tím nemám naprosto žádný problém a poděkuji Ti za opravu mého naskicnutého skriptu.
Mistr
Profil
Sice jsem dotaz nepochopil
Já to chápu tak, že má stránku. Jakýmsi způsobem spustí formulář PROMPT, do něho zadá nějaký výraz a ten pak chce na té zmíněné stránce někde vypsat kurzívou. A přes document.write mu to nejde, protože ta stránka je v té době již načtená.
Honza Široký
Profil
Spíš bych to dělal pomocí DOMu:

var text = window.prompt ('Zadejte text', '');
var italica = document.createElement ('i');
italica.appendChild (document.createTextNode (text));
body.appendChild (italica);
Mistr
Profil
Honza Široký
DOM
Co to je? Můžeš mi to, prosím vysvětlit?

P. S.: To by člověk neřekl, kolik lidí je tady na té diskuzi na Silvestra, několik málo desítek minut před půlnocí aktivních! Já myslel, že tady budu sám.
Honza Široký
Profil
Tady je odkaz: http://www.w3.org/DOM/DOMTR.html#dom1
Mistr
Profil
Honza Široký
Díky. A kdybych to chtěl pro nás, vlastence, v češtině, to by asi byl problém, co?

Alespoň něco k tématu jsem našel u Yuhůa: http://www.jakpsatweb.cz/clanky/kousek-dom.html
Mistr
Profil
japlavaren
Je to přesně tak, jak jsem říkal prve.
Tohle máš ve stránce: <span id='casik'></span>
Takovýto máš kód funkce "idecka":

// --- ZAPISOVÁNÍ DO IDÉČEK ---
function idecka(element,hodnota){ // Funkce zapisující do IDeček
if(document.all){
document.all[element].innerHTML = hodnota;
} else if(document.layers){
with (document[element].document){
open();
write(hodnota);
close();
}
}
}
// -----------------------------


A tímto ty hodnoty do funkce posíláš: idecka('casik',aktualniCas);

Poznámka moderátora: document.all i document.layers je příšerně archaické. Dnes se dá univerzálně použít document.getElementById("element").
Mistr
Profil
Ty už si teďko jenom zajisti, abys text v ID měl kurzívou (například přes kaskádové styly), ale to je již jiná otázka a tu sem teď nechci tahat.
japlavaren
Profil
chcem to takto. img onclick x=prompt(..); a potom nejakým spůsobem do hodí do tentarea: "<i>x</i>". neviem, či chýpete. potrebujem to na jednoduché vloženie tentu obklopeného tagmi, ktorý sa vloží do textarea, uživateľ tam niečo zapíše a potom to spolu odošle
Mistr
Profil
japlavaren
Jo takhle. Aha. Tak to je něco úplně jiného než jsem Ti zaím popisoval. Promiň, nerozuměli jsme si.
japlavaren
Profil
a pojde to??
Mistr
Profil
japlavaren
Čili Ty:
(1) Klepneš na obrázek.
(2) Vyhodí Ti to okénko PROMPT.
(3) Do něho něco napíšeš (například Česká republika vyhraje mistrovství světa ve fotbale i hokeji 2006) a dáš OK.
(4) Na stránce se do prvku TEXTAREA napíše: <i>Česká republika vyhraje mistrovství světa ve fotbale i hokeji 2006</i>

Souhlasí to tak? Teď si rozumíme?
japlavaren
Profil
Mistr- presne! (je mi jedno či vyhrá v hokeji i futbale, nesledujem)
japlavaren
Profil
Mistr-ě prosím
Fred
Profil
Kriste pane, jedinou rozumnou věc sem poslal Honza Široký, nevím proč se tu furt babráte s těmi paskvily.
Zkus třeba

<script type="text/javascript">
<!--
function italika(id){
var text=window.prompt('Zadejte text','');
document.getElementById(id).appendChild(document.createTextNode('<i>'+ text+'</i>'));
}
//-->
</script>
<input type="button" onclick="italika('txtar')" value="i" />
<textarea id="txtar"></textarea>
Yuhů
Profil
zkus tohle:

<i id="idecko" onclick="document.getElementById('idecko').innerHTML=prompt()">asdfasf </i>
Fred
Profil
Yuhů On to chce do tý textarey.
peta
Profil *
viz fred,

<script type="text/javascript">
function objGet(x)
{var d=document;x=d.getElementById?d.getElementById(x):d.all?d.all[x]:d[x]? d[x]:d.layers?d.layers[x]:null;return x;}

function italika(id,x){
var text=window.prompt('Zadejte text','');
objGet(id).value+='<'+x+'>'+ text+'<\/'+x+'>';
}
</script>
<input type="button" onclick="italika('txtar','i')" value="i" />
<textarea id="txtar"></textarea>

a problem je, ze to dava na konec. Pokud to chces jinak, prostuduj JS tohoto fora.
japlavaren
Profil
stačí, všetkým strašne ďakujem!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0