Autor Zpráva
Melvil
Profil *
Zdravím,

narazil jsem na problém na localhostu, kdy se mi nechtějí načíst některé js skripty (i css soubory) na localhostu:


Pokud mám soubory nahrané na serveru, vše běží v pořádku. Nebo pokud změním načítaní souborů z externích serverů, tak na localhostu v pořádku. Pokud se však snažím načítat soubory lokálně, hází mi to chyby výše.

Nevíte kde by mohl být problém?

Díky moc!
Kajman
Profil
A ty map soubory tam máte nahrané?

A nejsou js soubory poškozené nebo netvrdí lokální webserver, že jsou v jiném kódování? Jaké jsou http hlavičky odpovědí? V error ligu lokálního serveru víc info není?
Melvil
Profil *
Kajman:
A ty map soubory tam máte nahrané?
Ty map soubory tam nemám, ale zvláštní je, že nejsou nahrány ani na serveru, kde to funguje v pořádku (web vychází ze šablony).

A nejsou js soubory poškozené nebo netvrdí lokální webserver, že jsou v jiném kódování?
Jak toto můžu zjistit? Děkuji

Jaké jsou http hlavičky odpovědí?
Pokud si otevřu záložku network, u všeho je 200.

V error ligu lokálního serveru víc info není?
Do error logu nic nepřichází, když jsem to dnes zkusil, tak jediný co se zobrazilo v error logu, je:
Mon Jun 01 09:23:50.348497 2020] [mpm_prefork:notice] [pid 650] AH00163: Apache/2.4.41 (Unix) OpenSSL/1.0.2p PHP/7.3.11 configured -- resuming normal operations
[Mon Jun 01 09:23:50.348936 2020] [core:notice] [pid 650] AH00094: Command line: '/Applications/AMPPS/apache/bin/httpd'
Kajman
Profil
Melvil:
Jak toto můžu zjistit? Děkuji

Stáhnete si soubor z localhostu, stáhnete z hostingu a porovnáte je (asi raději i binárně).

Podívejte se na všechny hlavičky, nestačí jeden řádek. Takže na té položce v network mrkněte (nebo si zkopírujte) hlavičky odpovědi. A zase je můžete porovnat mezi localhostem a hostingem.

map soubory jsou asi potřeba jen při ladění či nalezené chybě - pak se díky nim dá říct, kde by to zhavarovalo v nezmenšené verzi.
Kajman
Profil
Nepoznám podle screenshotu prohlížeč. Tak ještě pozor na to, které prohlížeče jQuery 3 podporuje. Ale u toho by nedávalo smysl, že to někde jde a někde ne, leda by na serveru vracel požadavek z nepodporovaného prohlížeče starší verzi jQuery.
Melvil
Profil *
Zkusil jsem porovnat ty soubory binárně a vrátilo mi, že jsou odlišný. Každopádně pokud stáhnu soubor ze serveru, přehraju ten stávající, tak problém stejně přetrvává. Dá se s tím něco dělat?
Kajman
Profil
Pokud jsou i po přehrátí rozdílné. Zkuste se na rozdíly změřit. Je možné, že ho server modifikuje.
N71
Profil *
Myslím, že řešíte úplně nepodstatné kraviny.
Jednak map-soubory slouží jen k debugování (aby šel krokovat neminifikovaný a netranspilovaný zdoják), na funkčnost nemají vliv. A hlavně, celý problém je SyntaxError v knihovnách jQuery a bootrstrap. Tipl bych blbě nakonfigurovaný vývojový server, který vrací něco jiného než má, například chybovou stránku místo JavaScriptového souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0