Autor Zpráva
Jan Žák
Profil
Dobrý den všem,

mohli by jste mi prosím pomoci s touto záležitostí? Potřebuji prohodit dva texty (telefonní čísla) ve dvou input polích pomocí třeba tlačítka. Input pole vypadají takto:
<div class="form-group col-md-4">
    <label for="mobile_<?php echo $row['id']; ?>"><?php echo $lang['modal-mobile'];?></label>
    <input type="tel" class="form-control" id="mobile_<?php echo $row['id']; ?>" name="mobile" value="<?php echo $row['mobile']; ?>" />
</div>
<div class="form-group col-md-4">
    <label for="phone_<?php echo $row['id']; ?>"><?php echo $lang['modal-phone'];?></label>
    <input type="tel" class="form-control" id="phone_<?php echo $row['id']; ?>" name="phone" value="<?php echo $row['phone']; ?>" />
</div>

Děkuji předem za každou radu
MegaPocket
Profil *
Dobrý den,
google našel třeba toto: jsfiddle.net/fd86r
pod tímto dotazem.
Jan Žák
Profil
MegaPocket:
Dobrý den, díky, ano, přesně toto jsem zkoušel taky, ale bohužel nevím, když mám id="phone_<?php echo $row['id']; ?>" jak to zakomponovat do javascriptu.
Kajman
Profil
Pokud neumíte traverzovat v javascriptu DOMem, tak si můžete předat ta id jako parametry pro js funkci.
<input type="button" onclick="swapValues('mobile_<?=$row['id']?>','phone_<?=$row['id']?>')" value="Přehoď">
Jan Žák
Profil
Kajman:
Díky moc za pomoc, vyřešeno takto:
<input type="tel" class="form-control" id="mobile_<?php echo $row['id']; ?>" name="mobile" value="<?php echo $row['mobile']; ?>" />
<input type="button" id="swap_<?php echo $row['id']; ?>" class="form-control btn btn-primary btn-sm" onclick="swapValues(<?php echo $row['id']; ?>)" value="Přehoď">
<input type="tel" class="form-control" id="phone_<?php echo $row['id']; ?>" name="phone" value="<?php echo $row['phone']; ?>" />

A javascript:
function swapValues(id){
    var tmp = document.getElementById("mobile_"+id).value;
    document.getElementById("mobile_"+id).value = document.getElementById("phone_"+id).value;
    document.getElementById("phone_"+id).value = tmp; 
}

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0