Autor Zpráva
danielzinrak
Profil
Dobrý den,
potřebuju udělat jednoduchý objednávkový formulář, který by automaticky násobil a sčítal pár políček formuláře po každým stisku klávesy (zadání hodnoty).

Můžete mi prosím pomoci.

Díky Dan
Mistr
Profil
po každým stisku klávesy
Jenom poznámka či upozornění, že s tím by mohl být problém. Zadáváš-li číslo například 45, nejdřív by dle Tvého zadání došlo k vynásobení 4 a pak 45 (protože číslo 45 píšeš stiskem klávesy 4 a pak 5). Takže být Tebou, zamyslel bych se nad touto skutečností.
lubod
Profil *
Kdyby volby vyhrali komunisti,bylo by to neco jako legalizace zlocinu. Muj tata by byl mezi prvnima,kterej by putoval do vezeni,protoze je podnikatel ma velkej majetek a zamestnava lidi. Do cela jeho firmy by bylo dosazeno skurvene delnicke prase,ktere by davalo vetsi prednost tomu,jestli ma vratny spravne nasazenou cepici. Zamestnanci by se naucili delat **************** byly vcas v praci a pichli si.Tovarna by za nedlouho byla rozkradena,ale presto by zazrakem nejak prosperovala. Proto kazdymu rikam : Az budu dospelej a mit tu moznost budu bojovat proti tyhle sracce. Vy kteri se zastavate tyhle ideologii jste,ikdyz jsem tolerantni a respektuju lidi s jinym nazorem,jste skurveni ************* jsou vetsi zlo nez sama tahle zasrana ideologie,az chcipnete a vase komunisticky prasacky tela co maj misto mozku z hovna kostku,bude se zit lepe a moc bych se smal,kdybych vas videl kazdyho viset na poulicni lampe. Nema cenu vam rikat co ti zmrdi komunisticky vsechno napachali a kolik lidi zemrelo. Stalin byla vetsi zruda nez Hitler. Komunisti pozabijeli vic lidi,nez nemci. Ubozaci nesamostatny,duchodci a buzny se mozkem velikosti vlasskyho orechu,zkratka komancove,tahnete na sibir do Taboru,kam byly posilani nevini lide tim hodnym panem Berijou. On to prece tak nemyslel,ze? On si myslel,ze tam maj topeni.Chtel jenom aby byly lide v co nejvetsim kolektivu a sdruzovali se,ze jo.
**** THE KSC(M) a vsichni socani zasrany na svete chcipnete.Moje nenavist k vam je nepopsatelna vy kreteni.
Fred
Profil
lubod
No a co to má společnýho s tím formulářem?
PerToon
Profil
Myslím že ani ň.

Snažil sem se něco vymyslet přestože už usínám, snažil sem se to psát tak, aby to reagovalo na jakýkoli kliknutí, ale to se vždy projevilo až se zpožděním jednoho kliknutí. Takže to stejně bude lepší udělat přes OnChange, který reaguje, pokud změníte jeden input a pak přejdete jinam (aby ten input nebyl aktivní). A pak sem měl zatím problém, že součet byl součtem textů a ne čísel. Tak sem tam zatím dal zaokrouhlování protože teď fakt nebudu přemýšlet.

<script>
var soucet; var soucin;
function spocti(){
soucet=Math.ceil(document.formular.pole1.value)+Math.ceil(document.for mular.pole2.value)+Math.ceil(document.formular.pole3.value);
soucin=document.formular.pole1.value*document.formular.pole2.value*doc ument.formular.pole3.value;
document.formular.vystup1.value=soucet;
document.formular.vystup2.value=soucin;}
</script>

<form name="formular">
<input name="pole1" onChange="spocti();">
<input name="pole2" onChange="spocti();">
<input name="pole3" onChange="spocti();">
<input name="vystup1">
<input name="vystup2">
</form>

Tak to někdo zkuste vylepšit a udělat použitelným. Dobrou noc!
peta
Profil *
http://peter-mlich.wz.cz/x/objednat.htm
danielzinrak
Profil
peta
skvělý díky za to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0