Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Ahoj,
Za účelom učenia sa JavaScript prerábam jeden web, ktorého obsah bol pôvodne generovaný pomocou php a databázy.
Teraz by som chcel dosiahnuť podobné zobrazenie a funkcionalitu, ale pomocou JS.
Štruktúra webu je: hlavná stránka s rozcestníkom a x pod-stránok na ktoré tento rozcestník odkazuje. Obsah podstránok bude veľmi rôznorodý: generátor hesla, generátor farebných kódov, timer a pod. Pre rôznorodosť obsahu podstránok neviem aký postup zvoliť.
Začal som tak, že som si vytvoril JS objekt s dátami o jednotlivých pod-stránkach - ako databáza. Obsahom objektu sú informácie ako: nadpis, title, poradie v rozcestníku, url a pod...
Teraz rozmýšľam o nasledovných možnostiach:
Ideálne asi načítavať obsah z externých súborov určených pre príslušné podstránky. Niečo ako include v php. Ale neviem ako to spraviť v JS, bez pomoci node.js
Alebo "na hulváta" celý obsah tvoriť v jednom script.js
Aké by bolo vhodnejšie riešenie, aby som mal obsah pod-stránok oddelený v externých súboroch, ale pritom by som mal prístup k premenným a funkciám navzájom medzi hlavnou stránkou a jej podstránkami?
breeta
Profil
Pokud chceš použít databázi a napojit to rovnou na frontend kde budeš vykreslovat HTML, použij API.
To znamená backend bude s frontendem komunikovat přes API a budou si mezi sebou posílat JSON data např.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0