Autor Zpráva
PetraPP
Profil
Ahoj,
mám v administraci s Bootstrap 4 výpis položek (třeba až 30) a ráda bych na klik vždy u každé položky otevřela okno MODAL, kde bych provedla vždy patřičný úkon k dané jedné položce.
Nechci to ale řešit tak, že každá položka bude mít modal script. Je možné to řešit hezky, efektivně z jednoho scriptu univerzálního, třeba? Nevím jak to lépe napsat, snad mně rozumíte.

Hrozně moc děkuji za výpomoc.
Kajman
Profil
Ukažte kód pro jednu položku.
PetraPP
Profil
Líbí se mně toto řešení getbootstrap.com/docs/4.5/components/modal/#varying-modal-content. Jenže já potřebuji, aby mně javascript ID "zboží" předal do PHP, kde v tom modal okně pomocí PHP přes mySQL načtu požadované informace.
Keeehi
Profil
PetraPP:
V tom příkladě ale tohle přesně je. Ty bys chtěla IDčko, oni předávají hodnotu atributu data-whatever. V té javascriptové obsluze se to vytahuje pomocí button.data('whatever'). Stačí to tedy upravit, aby si to tahalo to tvoje IDčko.
PetraPP
Profil
Jo funguje to dobře, ale to IDčko se natáhne jen do HTML. Potřebuji tam použít PHP script, kde vytvořím dotaz na mySQL where polozka=idcko a následně provedu výpis.
Nejde to udělat v javascriptu, kde se ID předá do URL PHP s GET id a co vygeneruje PHP script, to se zobrazí v tom modal pomocí HTML kódu <div id="zde_zobrazit_vysledek"></div> ?

Další věc co mně tak trochu zajímá je možnost, kdy přes PHP pošlu show nebo hide a okno se buď zavře nebo zůstane s výsledkem. Chtěl bych mít možnost, kdy mohu zobrazit výsledek do modal, ale taktéž chci mít možnost zavření a přesměrování na určitou stránku: header location třeba.

Strašně moc budu ráda za tuhle pomoc, kterou hledám a nějak nemůžu na internetu najít :/
Kajman
Profil
Pokud jste ještě nikdy nědělal s AJAX, tak hledejte na internetu to. V odkaze máte i napsané, kde ho máte zavolat. A teprve když získáte data pro dané id, tak vyplníte vyskočené okno.

A asi máte hokej ve fungování webu, když díky php chcete zavírat javascriptem okna v html stránce.
www.pehapko.cz/zakladni-kurz/15-php-a-javascript
Keeehi
Profil
Jak psal Kajman, PHP nemůže přímo zavírat modal okna. Nicméně dá se s ním tím AJAXem komunikovat. Takže stejně jako může poslat zpět informace o tom co našlo v databázi, může stejně dobře poslat informaci, že se má modal okno zavřít a přesměrovat. V obsluhujícím javascriptu zjistíš, co za typ informace ti přišlo a podle toho se zachováš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0