Autor Zpráva
JS_lama
Profil *
(Pardon, přejmenoval jsem se na JS_lama z JS_blba, byť se mám furt hodně co učit!)

Na "četné žádosti" :-) uživatelů, kteří mi chtěli poradit jsem si zřídil živou ukázku zde: testovadlo.4fan.cz/INDEX.html, přestože - jak se tam můžete dočíst - má být projekt výlučně jen z flashky či lokálního počítače.

A s překvapením jsem zjistil, že některé chyby, které se takto "off-line" projevovaly, při spouštění z odkazu výše se neprojeví! - Pro srovnání "mrtvá ukázka" ke stažení na platformě, jejíž jméno je tu bůhví proč zakázáno vyslovit.

A teď co s tím? Detaily jsou napsány přímo na stránce, ale zajímá mne především:

- offline verze nejde spustit na mobilu s Androidem (nenačte skripty, iframe ani CSS!) kvůli nějaké jejich bezpečnostní politice? A proč pak funguje na tabletech? Nejde to někde povolit v nastavení telefonu? (Apple jsem ještě nezkoušel,

- JS Hyphenator mi v "mrtvé ukázce" na IE10 vytvoří nahoře na stránce dva malé artefakty jako BOM, co (asi) nejsou BOM, ale na testovadlo.4fan.cz se to neděje...! - Myslíte, že tím je to OK, a problém nemám dál řešit? (Mně jde ovšem zejména o tu offline verzi, tu online jsem zřídil především na naléhání místních uživatelů, aby neměli pocit, že jim to schválně ztěžuju. Není tomu tak a jsem vděčen za každou radu!)

- mám tam volbu alt. (tmavého) stylu. Celkem funguje, "jen" při načtení nové stránky vždy hnusně problikne bílá... - ovšem při lokálním spuštění si ani tu barvu neudrží. Zase: byl bych raději, kdyby mi někdo pomohl v tom, jak to udělat, aby to fungovalo "offline".

Mám ještě dva dotazy, ale ty nesouvisí s rozdílem mezi živou a mrtvou ukázkou, tak je kladu do nového vlákna.

Docela by mě i obecně a principiálně zajímalo, proč tam ty rozdíly jsou, když používám jen HTML, CSS a trochu JS?

Díky všem předem za případné rady.
Kcko
Profil
JS_lama:
Myslím, že byste si měl zaplatit nějakého mentora, člověka co to s Vámi celé projde a zodopoví milión dotazů.
Je to kumšt nacpat do vlákna dalších 10 otázek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0