Autor Zpráva
JS_lama
Profil *
Ahoj,

zkoumám tenhle seznam položek, který se dá třídit:

Živá ukázka

Mně by se to ale hodilo přepsat do níže uvedené tabulky s klikacími "dvoupoložkami", která by měla tu třídu přiřazenou vždy tagu "a", a ne zbytečně těm dvojícím "li", takhle:

Živá ukázka

... takže jsem si myslel, že v tom JS bude stačit změnit jen v části .polozky li {display: none} to "li" za "a" - tak to ovšem nefunguje. Netušíte, dá-li se to nějak jednoduše změnit, aby to tak jelo a hlavně proč to tak nejde?

Když přiřadím každé té dvojici "li" zabalené do "a" tak to funguje, ovšem to mi připadá redundantní - přesně 2×! :-)

A taky bych tomu rád porozumněl…


JS_lama:
PARDON! OPRAVA! Já už z toho blbnu!

Ten první odkaz ignorujte, to druhé je výchozí ukázka - a ta moje zamýšlená vypadá nějak takto
Firibix
Profil
Reakce na JS_lamu:
Voláním pridatCSS(".polozky li {display: none} .polozky ." + trida + " {display: list-item}"); sice explicitně odkryješ element se třídou trida, ale skryješ všechny li. Vzhledem k tomu, že li jsou uvnitř .trida, ve výsledku se nic nezobrazí.

Skrývej raději jejich rodiče:
pridatCss(".polozky a {display: none} .polozky ." + trida + " {display: table-row}");

Navíc dodám, že povolení potomci elementu ul jsou li, script a template, nikoliv a. Sice to funguje, ale není to správné ani oficiálně podporované.
JS_lama
Profil *
Firibix:
Ahá! Díky za vysvětlení. Mezitím mi ještě napadlo: jak to zařídit, aby se znovu objevilo vše, napadl mi jen nějaký reloud stránky?

K Tvému dodatku: jestli je "li" zabalený v "a" špatně, bylo by pro klid duše používat místo nich třeba spany nebo odstavce? Stejně to balím do té "tabulky CSS"... Nebo je to i pro budoucnost jedno?


JS_lama:
EDIT: trochu zmatek; až teď jsem si všiml, že jsem to vlastně dělal dobře, a ta má ukázka skutečně funguje pouhým nahrazením tagu "li" za "a" v JS... Nevím co jsem předtím dělal špatně, že mi to nešlo! Tak zbývá jen otázka, jak to udělat, aby tam byl i čudlík "ZOBRAZIT VŠE"?

(A jestli tedy místo seznamu mám používat ty spany nebo odstavce?)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0