Autor Zpráva
zis
Profil *
chtěl bych se zeptat jetli je v javascriptu nějaký příkaz na vytváření elementů např divu?
chci si vytvořit knihu návštěv a chtěl bych to udělat že si zadá nick a dotaz dá potvrdit a vytvoří se div, jestli to tak půjde. Hlavně by mě také zajímalo jestli se ty změny uloží?
Dero
Profil
http://www.google.com/search?num=30&hs=qX4&hl=cs&safe=off&c2coff=1&cli ent=firefox-a&rls=org.mozilla%3Acs-CZ%3Aofficial&q=createelement+dom&b tnG=Hledat&lr=

Druhou část otázky příliš nechápu.
zis
Profil *
druhá část jako uživatel si klikne na tlačítko čím se vytvoří div na tý stránce ale pokud se stránka zavře a znova otevře jestli tam ten div bude?
zis
Profil *
jinak za to předchozí diky
Dero
Profil
Jistěže nebude. Musel bys změny zapsat do souboru, databáze, aby se mohly znovu načíst.

Na tohle by šel použít AJAX, ale předpokládám, že jsi spíše začátečník, takže tato možnost by byla hodně náročná. Proč nepoužiješ/nenastuduješ nějaké hotové řešení knihy návštěv?
zis
Profil *
no zas úplnej začátečník nejsem ale ajax neznám spíš že bych to uložil do sql ale nevim jak do sql uložit div, text je jasnej, jinak nevim kde sou popsaný tvorby návštěvních knih jinak bych se hned mrk
halogan
Profil
Proc neulozis jen text, div se generuje preci pri vystupu. Cpat HTML do databaze v takovemto pripade je nesmysl.
zis
Profil *
to jo ale ten div se ztratí, musí se někam uložit aby se moh vygenerovat
Leo
Profil
No a nebude v tom pripade jednodussi ten div vrazit do html kodu normalne a JavaScriptem ho jenom schovavat/ukazovat pres CSS? Leo
halogan
Profil
zis: Jestli jsem te dobre pochopil, tak bych to udelal takto:
Pres Javascript bych zobrazil ten komentar normalne pres createElement a zaroven AJAXem bych ho ulozil do DB jako text. Pri reloadu by se ten komentar zobrazil pomoci PHP jako vsechny ostatni. Jedina nevyhoda je nutnost pouzivat stejne HTML v PHP i v JS pro zobrazeni komentare.
zis
Profil *
no chápeš já chci udělat že uživatel klikne na tlačítko a vytvoří se div s hlavičkou a příspěvkem něco jako kniha návštěv v jave přes createElement bohužell neni žádná funkce na zápis do souboru zas najednu stranu by to byla díra na hack musí se to provázat s databází a z ní to tahat
zase nechci ukládat celou html ale jen část např ty přidaný divy
zis
Profil *
halogan: jo to bude ono akorát neznám ten ajax ale snad to bude v poho
zis
Profil *
akorat nevim jak tahat pomoci php z toho AJAXu spíš z sql jestli v tom neni další nevýhoda
halogan
Profil
1. Nemyslis Javu, ale JavaScript, dost podstatny rozdil
2. Uz jsem ti odpoved napsal, ale napada me jeste lepsi reseni:
Ty pres JS odesles AJAXem ty hodnoty, PHP je zvaliduje a v pripade true je hodi zpatky vcetne HTML jako XML, ktere vlozis do dokumentu. Tim padem pouze PHP generuje HTML a je vse ok.
zis
Profil *
vim JS, akorát nevim přoč by je php mělo validovat hodnoty to by ani nemuselo
zis
Profil *
každopádně to pude pěknej záhul kvůli takový blbosti
halogan
Profil
zis: Proc by melo validovat? Protoze je to stejne bude validovat, protoze staci vyplej JS nebo XSS a jsi v haji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0