Autor Zpráva
ManasPetr
Profil *
Zvažoval jsem nad JSON a načtením dat, ale přišlo mně to zbytečně složité. V podstatě potřebuji udělat:

<select class="custom-select" name="stitekvelikost" id="stitekVelikost" required="">
<option value="">Vyberte počet oken</option>
<option value="1">24 oken</option>
<option value="2">16 oken</option>
<option value="3">12 oken</option>
</select>

Na základě výběru pak potřebuji vypsat druhý select, ve kterém budou option od 1 do 24 nebo 16 nebo 12 oken.

Tohle prostě asi řešit přes JSON je snad hloupost ne? Poradíte jak na to?
Kajman
Profil
JSON je formát dat. Klidně si v něm všechny vazby zadefinujte a dejte hned do stránky, abyste to nemusel donačítat postupně.
ManasPetr
Profil *
Dobře, děkuji. Pro jistotu přikládám příklad, který zřejmě použiji: Živá ukázka
anonym_
Profil *
ManasPetr:
Pokud je v prvním selectu málo možností, tak je rozumnější mít v DOMu všechno hned a jen mezi tím přepínat (display). Pokaždé parsovat JSON je zbytečné (a může být pomalé).
ManasPetr
Profil *
Nedal by se druhý SELECT udělat tak, že u prvního select by se přidal druhý atribut, který by určil celkový počet výpisu options v druhém select?

Tedy přesněji. U prvního selectu vyberu třeba <option value="2" dataWin="16">16 oken</option> a u druhého SELECT, kde je výpis všech 24 options, by se prostě zobrazilo jen 16?

Bohužel v tomto směru nevím, jak bych tohle řešil v jQuery.
Keeehi
Profil
ManasPetr:
Na option se dá použít display: none; a ze seznamu zmizí (alespoň v chromu, nevím jak tohle zvládne třeba starý IE) Živá ukázka
Nevím, proč nemůžeš mít jen jeden select s možnostmi 1-24 a musíš k tomu mít ještě jeden který z toho seznamu jen něco skryje. Jelikož si tedy nedovedu představit reálnou aplikaci, nemohl jsem přijít na vhodné pojmenování druhého selectu, takže je tam placeholder foo. Nahraď si to něčím inteligentním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0