Autor Zpráva
Radouzka
Profil *
Dobrý den,
nevím na koho se obrátit na pomoc, jsem zde poprvé, tak to napíši do nově vytvořené diskuse.

Používám chart.js grafy a potřebuji načíst JSON data ze souboru a přepínat pomocí button tlačítka, které se zároveň označí. Při prvním načtení stránky však potřebuji označit jeden button, kvůli načtenému grafu - aby se něco načetlo a button byl označen. Na mně je to docela složité. Za výpomoc budu strašně moc ráda, opravdu hrozně moc.

Co jsem našla na internetu ale neumí načíst data ze souboru a použít je v rámci klikání na button.
var labels = jsonfile.jsonarray.map(function(e) {
   return e.name;
});
var data = jsonfile.jsonarray.map(function(e) {
   return e.age;
});;

var ctx = canvas.getContext('2d');
var config = {
   type: 'line',
   data: {
      labels: labels,
      datasets: [{
         label: 'Graph Line',
         data: data,
         backgroundColor: 'rgba(0, 119, 204, 0.3)'
      }]
   }
};

var chart = new Chart(ctx, config);
Kajman
Profil
Takže máte tlačítka, která fungují při ručním použití, a jen chcete při načtení stránky jedno z nich zmáčknout automaticky?
Radouzka
Profil *
Tlačítka budou fungovat v rámci změny grafů.


Kromě změny grafů potřebuji načítat jiný JSON.
Kajman
Profil
Asi bude potřeba živá ukázka, kde bude vidět, jak funguje to, co už máte. Pak třeba z popisu pochopíme, kde jste se zasekla.
Radouzka
Profil *
Posílám živou ukázku: Živá ukázka

Jediné na co nemůžu přijít, jak tam dát načtení dat z externího JSON (URL). Za tuto pomoc budu hrozně moc ráda.
_es
Profil
To priamo nezávisí od uvedenej knižnice chart.js, hľadaj všeobecne načítanie dát cez AJAX, grafom nezáleží na tom, odkiaľ sa dáta vzali. URL musí byť z toho istého servera ako stránka s grafom (pokiaľ nie je vzdialený server na to špeciálne nastavený), načítanie ľubovoľných dát z ľubovoľnej URL v JS z bezpečnostných dôvodov nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0