Autor Zpráva
neználek
Profil *
Zdravím dámy a pánové,

hledám nějaký našeptávač, který mi už po kliknutí do inputu, ještě před tím než začnu psát, nabídne mnou nadefinované položky. Takže např. mám eshop s kávou a po kliknutí do vyhledávacího okénka chci aby se otevřela nabídka kde bude např. "brazilská káva", "káva bez kofeinu", "kávovar delonghi", tzn. nejčastěji hledané položky a poté co začnu psát tak ať už to funguje jako klasický našeptávač podle toho, co píšu.

Druhá věc je ta, aby nabízené položky byly jako odkaz, nikoliv že mi to skočí do vyhledávacího okénka.

Hledám už dva dny a nic kloudného jsem nenašel, asi hledám špatně.

Děkuji
Kuryrem.cz
Profil
Běžně se to dělá přes Ajax - javascript/jquery, který volá php script se selectem z databáze. Podle toho co máš za systém buď najít nějaký plugin pro tvůj systém, nebo doprogramovat. Samotný odkazy by tam šly natvrdo vložit i jen přes javascript a po vyplnění by se to přepsalo daty z našeptávače - na to by stačil kódér se znalostí javascriptu.
N71
Profil *
Pokud je ta množina známá a rozumně velká, jde našeptat i nativně pomocí <datalist>: <datalist>: The HTML Data List element - HTML: HyperText Markup Language | MDN

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0