Autor | Zpráva | ||
---|---|---|---|
Taps Profil |
#1 · Zasláno: 11. 10. 2023, 15:34:01
Zdravím,
máte prosím někdo zkušenosti s převodem geografických souřadnic z EPSG:4326 na EPSG:5514 ? Zkoušel jsem níže uvedený skript <script src="https://cdnjs.cloudflare.com/ajax/libs/proj4js/2.3.3/proj4.js"></script> proj4.defs("EPSG:4326","+proj=longlat +datum=WGS84 +no_defs +type=crs"); proj4.defs("EPSG:5514", "+proj=krovak +lat_0=49.5 +lon_0=24.8333333333333 +alpha=30.2881397527778 +k=0.9999 +x_0=0 +y_0=0 +ellps=bessel +towgs84=589,76,480,0,0,0,0 +units=m +no_defs"); var latitude = 49.2225935; var longitude = 17.6549864; const souradnice = proj4("EPSG:4326", "EPSG:5514", [longitude, latitude]); var X = souradnice[0]; var Y = souradnice[1]; console.log("X =", X); console.log("Y =", Y); X = -521961.1691549757 Y = -1165387.3652047133 Když jsem provedl kontrolu přes web epsg.io/transform#s_srs=4326&t_srs=5514&x=17.6549864&y=49.2225935, tak jsem obdržel souřadnice X= -521960.0852369299 Y= -1165387.1523635811 Dokázal by mi prosím někdo poradit? Děkuji |
||
N71 Profil * |
#2 · Zasláno: 13. 10. 2023, 14:19:35
Jak jsem pochopil, tak ta projekce má nějaké vstupní parametry s hodně přesnými desetinnými čísly. Používá epsg.io stejné? Taky se můžou teoreticky objevit problémy vyplývající z omezené přesnosti typu Number.
|
||
Taps Profil |
#3 · Zasláno: 13. 10. 2023, 21:23:38
To bohuzel nevim zda epsg.io pouziva stejne
|
||
ttttttttttt Profil * |
#4 · Zasláno: 13. 10. 2023, 23:09:30
Taps:
Výsledná poloha se liší o několik málo metrů. Jsou ty zdrojové souřadnice přesnější? Aneb není jedno, že to vychází jinak? |
||
Časová prodleva: 6 dní
|
|||
Taps Profil |
#5 · Zasláno: 20. 10. 2023, 10:39:41
Dobrý den,
v globále jde o to, že pomocí souřadnic vytvořím polygon, který odesílám do webové služby. Kolega vygeneroval polygon z GIS a ten funguje v pořádku. Když pak já vytvořím polygon v leaflet a odešlu ho tak služba mi vrací {"Title":"Internal server error","Status":500,"Extensions":{}} //vzorový polygon - funguje [-523264.9681387991, -1165215.9484130754], [-523259.03656960884, -1165153.11106072], [-523076.2073409262, -1165170.366268282], [-523082.1368219764, -1165233.2038196225] //vygenerovaný polygon - nefunguje [-523271.061064006, -1165263.1173631088], [-523263.5916038032, -1165183.988287364], [-523073.74718461675, -1165201.9055158347], [-523081.2139144106, -1165281.0348517697] |
||
Časová prodleva: 6 měsíců
|
0