Autor Zpráva
ServIT
Profil
Ahoj všem ...
Používám jQueryUI, rychle a elegantně mi vyřeší spousty drobností, a i když ho jen začínám používat, považuju ho za dobrý ..doplněk ( nevím, jak to nazvat ). Má i generování "menu" , nicméně, objevil jsem perfektní pomůcku pro menu v BootStrapu - BootStrap 5.3). Zejména mě uchvátilo rozbalení nabídky až po kliknutí, a ..no i další věci... Nicméně ...
Celý BootStrap nemůžu použít, protože jeho Tooltip modul se bije s jQueryUI. Přejmenování Tooltip modulu v jQUI nepomáhá, ale docela mi pomohlo nepoužívat celý BS, ale jen modul "dropdown", který tu nabídku vytváří. Vše naoko funguje, ale pokud za stránka otevře na mobilu, z nabídky se stane "hamburger", a ten na matlání (kliknutí) nereaguje. MYSLÍM SI, že důvodem je to, že jsem byl nucen v úvodu modulu dropdown zakomentovat řádek s importem doplňku "propper". Chyba, kterou jsem neuměl vyřešit (neplatný import ) zabraňovala načtení modulu dropdown.
Uncaught TypeError: The specifier “@popperjs/core” was a bare specifier, but was not remapped to anything. Relative module specifiers must start with “./”, “../” or “/”
Nejsem schopen rozlousknout tento kód (ani propperu ani dropdownu, zkusil jsem to , ale tohle nedám ) ... a protože stránky bych chtěl funkční i na mobilu, nějak musím ten řádek správně upravit... ale nevím jak...
Tak mně napadlo položit dotaz tady, protože jiné fórum ani neznám :)

Původní (nyní zakomentovaný) řádek je
// import * as Popper from '@popperjs/core'

hledání řešení na googlu skončilo neúspěchem... pořád mi vracelo stránky, ve kterých ne rozebíralo jak komplentě vypnout tooltipy v BS, a podobné nerelevantní výsledky na jinak položené dotazy..

propper importuju v dokumentu před modulem dropdown ( no je to takový PHP, guláš) ale nějak jsem s různými pokusy zaměnit '@popperjs/core' neuspěl. Neřešil to někdo z vás ?
        <script src="'.P_JS_URL.'jquery.min.js"></script>
        <script src="'.P_JS_URL.'jquery-ui.js"></script>
        
        <script src="'.P_JS_URL.'jquiComboBox.js"></script>
        <script src="https://cdn.jsdelivr.net/npm/@popperjs/core@2.11.6/dist/umd/popper.min.js"></script>
        <script type="module" src="'.P_JS_URL.'src/dropdown.js"></script>
Děkuji za nápomocné odpovědi ...
Milan
tttttttttt
Profil *
Myslím, že si ušetříš dost problémů, když si vybereš jedno nebo druhé. Chyba je popsaná na getbootstrap.com/docs/5.3/getting-started/javascript/#using-bootstrap-as-a-module. A čekal bych, že dropdown.js bude potřebovat něco jako bootstrap-core, ale nezkoumal jsem to.
Andrej.B
Profil
Nepomoze nacitat bootstrap ako prvy? Ten ma v sebe uz aj Popper myslim.
ServIT
Profil
tttttttttt:
děkuji za odkaz. tohle jsem nezahlíd, tak zkusím tuto metodu. Dám vědět, jak jsem dopadl..


Andrej.B:
ahoj.. bundled verze bootstrapu mají proper v sobě, ale celý bootsrap nechci použít, protože mi koliduje s jQueryUI.. Nicméně, zkusím ho načíst jako modul (viz ttttt) .. možná to pomůže...
ServIT
Profil
tttttttttt:
No, povedlo se mi správně naimporovat propper ( tedy žádná hláška v logu, a výpis propperu ( console.log( propper) ) vrací opravdu modul a jeho metody a vlastnosti . Nicméně problém asi bude někde jinde, protože menu síce funguje ( stejně jako předtím) ale po responzivní transformaci do hamburgeru zase nic (stejně jako předtím) ...
        <script type="importmap">
        {
          "imports": {
             "@popperjs/core": "https://cdn.jsdelivr.net/npm/@popperjs/core@2.11.8/dist/esm/popper.min.js",
             "dropdown":       "'.P_JS_URL.'/src/dropdown.js"
          }
        }
        </script>
        <script type="module">
            import * as dropdown from \'dropdown\'
            
        </script>
Asi to nevyřeším, kašlu na to ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0