Autor Zpráva
v6ak
Profil
Jak můžu načíst soubor cookie? Zkoušel jsem si funkci okopírovat, kde to šlo, ale furt nic! To, že cookie byla v pořádku zaslána jsem si zkontroloval ve správci souborů cookie.
Leo
Profil
Cookie neni ani tak soubor, muze byt treba i v pameti prohlizece, ne na disku. Zobrazi se jednoduse:

alert(document.cookie)

Leo
Yuhů
Profil
tak tu funkci okopíruj sem, mrknem na to
Leo
Profil
Jinak je taky mozne nastavit nektere prohlizece tak, ze sice na server cookie posilaji, JavaScript je povoleny, ale neni povolena manipulace s cookies JavaScriptem :-) Takze v praxi se muze dit leccos, chtelo by to opravdu detailnejsi popis situace. Leo
v6ak
Profil
alert(document.cookie)
To jsem již zkoušel, ale bylo to prázdný. (V DOM inspectoru tam bylo "" ,takže to viděl stejně.) Jinak je taky mozne nastavit nektere prohlizece tak, ze sice na server cookie posilaji, JavaScript je povoleny, ale neni povolena manipulace s cookies JavaScriptem :-) Takze v praxi se muze dit leccos, chtelo by to opravdu detailnejsi popis situace. Leo
Kde se to nastavuje? (Stránku jsem zkoušel v Mozille i MSIE, takže bych chtěl řesení pro aspoň jeden prohlížeč.)
Fred
Profil
V Mozille (mám anglickou může to být trochu jinak) Úpravy-Nastavení-Soukromí a zabezpečení - Cookies
V IE ani nevím
Může to ale zakázat i firewall, nebo nějaký anti-spy software
Možná by fakt nebylo od věci dát sem tu funkci jak navrhoval Yuhů
Leo
Profil
Tak jsou dve moznosti - bud server cookie neposila, nebo je neposila zpatky prohlizec (neprijima). Da se to zjistit analyzou HTTP hlavicek, napriklad v Mozille pres Live HTTP Headers (viz google). Leo
v6ak
Profil
V Mozille (mám anglickou může to být trochu jinak) Úpravy-Nastavení-Soukromí a zabezpečení - Cookies
Zde se dá nastavit příjem sušenek z určitého nebo ze všech serverů,ale ne způsob uložení (přes JS/hlavičkou ). Vzpoměl jsem si, že něco takovýho bylo v nastavení javascriptu, ale nikde jsem to tam nenašel. Mám zakázaný sušenky a javascript v poště a diskuzních skupinách, ale to s tím asi nesouvisí.
Tak jsou dve moznosti - bud server cookie neposila, nebo je neposila zpatky prohlizec (neprijima).
Jenže já sušenky neposílam hlavičkou, ale javaScriptem
Leo
Profil
A nastavujete je jak? Leo
v6ak
Profil
Píšu do document.cookie
Anonymní
Profil *
Pokud na jedne strance napisete v JS

document.cookie = "x=5";

a na dalsi strane vam

alert(document.cookie)

vrati prazdny retezec pak prohlizec ma cookie vypnute. Leo
Yuhů
Profil
> Pokud na jedne strance napisete v JS
> document.cookie = "x=5";
> a na dalsi strane vam
> alert(document.cookie)
> vrati prazdny retezec pak prohlizec ma cookie vypnute. Leo

Leo, teď tvrdíš naprostou blbost. Za prvé takto uložená cookie platí jenom v jendné stránce. Takže když deš na další stránku, jak píšeš, tak tam samozřejmě cookie není, i když jsou cookies zapnuté.

Další problém je myslím v tom, že při zapisování cookie neuvádíš expiraci, takže ti hned vyprší.
Leo
Profil
Proc by takovahle cookie nemela byt na dalsich strankach? Vy vite o cookies, ktere plati jen pro JEDNU stranku? Ja vim omezeni na (pod)domenu, omezeni na session (do zavreni prohlizece), omezeni velikosti a poctu cookies, ale nikdy jsem neslysel o omezeni na jednu stranku. To by cookie nejak ztratily svuj smysl, nemyslite. Zkuste si ten kod co jsem psal, prosim :-)

Expires (i domenu a secure parametry) jsem vynechal schvalne - ony totiz cookies bez expires (smazou se pri zavreni prohlizece) jsou dnes jedine spolehlive - jinak viz defaultni nastaveni IE6 a P3P.

Jinak hezke vanoce a diky za pekne (uzitecne) stranky - posilam sem hodne lidi kdyz ucim zacatky v HTML a CSS.

Leos Ondra
Yuhů
Profil
Leo, pojďme si prosím tykat.

>Vy vite o cookies, ktere plati jen pro JEDNU stranku?

no až do dneška jsem žil v přesvědčení, že to tak je, pokud se neuvede domain a path

P3P se myslím týká cookies nastavovaných cizími doménamy. Jaké je defaultní nastavení IE6?

Mrzí mě, že teď nemám čas to vyzkoušet, letím nakupovat dárky.
Leo
Profil
Tak jo, jsem pro tykani :-) Diky za nabidku. Kupovat darky ted? To zijes v jine casove dimenzi? Ja myslel, ze kdyz kupuju darky 24. prosince v poledne tak jsem jeden z mala. Ted uz je mam dokonce zabaleny, stromecek nastrojeny, a cekam na kapra :-)

Jinak u cookies je to tak, ze bez domain, path plati cookie pro vsechny stranky v danem podadresari webu.

Leo
v6ak
Profil
Asi to bylo povolením cookies v javascriptu. V Mozille problémy přestaly po přechodu na verzi 1.7.5 (z verze 1.6).
v6ak
Profil
Ne, ono záleží na tom, zda je tam zadána doba platnosti! Ale stejně chyba nebude v javascriptu.
v6ak
Profil
Našel jsem chybu. Protože jsem sušenku načítal jen javascriptem a chybně jsem pochopil parametr secure....
Jakuje
Profil *
A co tak dělat cookie přes PHP?
v6ak
Profil
O cookies je třeba na http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=436 .
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0