Autor Zpráva
arcadosi
Profil
Potreboval by som si spravit nieco ako statistiku poctu kliknuti na urcity link. Potrebujem, aby sa mi po kliknuti na link nejako spravil prikaz mysql_db_query(ftp, "UPDATE reg SET stiahnuti= stiahnuti+1 WHERE IP='$ip'"); ale nemozem tento skript dat do okna, ktore sa mi po kliknuti otvori, ale tiez potrebujem aby sa mi ani nereloadovala povodna stranka.Mohol by mi niekto tento skript napisat ? JS totizto wobec neovladam :(
Marty
Profil
Napsat skript asi ne, ale v tom co hledáš, ti určitě pomůže technologie AJAX, která umožní zavolat pomocí JS nějaký PHP skript. Není to nijak těžké a troufám si říci, že s základní znalostí JS (otázka pár minut) si něco podobného upravíš z hotových skriptů sám.

Inspirací nechť ti je: http://citron.blueboard.cz/clanek-239-ajax-navod-pro-zacatecniky.html
WanTo
Profil
Já to na svých stránkách ( http://wanto.czweb.org > Statistika) řeším tak, že v odkazu je proměnná s názvem souboru. No a před zavoláním include se provede ten SQL dotaz.
Leo
Profil
Nereloadovala puvodni stranka? A podle ceho uzivatel pozna, ze se neco pri kliknuti deje? Leo
arcadosi
Profil
Marty, nepochopil som tomu AJAXU :(
WanTo ale mne je potrebne nieco ako je AJAX len ho neviem napisat, nemozem includovat, mne sa otvara nova stranka, do ktorej ja uz nemozem zasahovat.
arcadosi
Profil
Leo, on nechcem aby praveze videl, ze sa nieco deje, to je len premna suce :)
llook
Profil
Mělo by to nějak jít přes onclick, něco na tento způsob:
<a href="soubor" onclick="img = new Image(); img.src = '/skript.php'; return true;">odkaz</a>

To co popisuje WanTo nelze použít, pokud stahování může trvat déle než nastavený time_limit. Ve všech ostatních případech se to dá doporučit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0