Autor Zpráva
Amd
Profil *
"Nelze zapisovat do dokumentu

Při reakci na uživatelskou událost se nedá použít document.write, Prostě nelze zapisovat do ukončeného dokumentu. Document.write se dá použít jedině při zavádění dokumentu (popsáno v první části této stránky). Kdyby se přece jen na nějakou událost vázalo document.write, tak se obsah stránky v prohlížeči smaže a nahradí tím zapisovaným řetězcem. Příklad nevhodného použití document.write.

To je právě zásadní rozdíl mezi oběma přístupy. Zatímco skriptům při načítání (aneb zavádění) stránky kraluje právě document.write, který do dokumentu vpisuje, po načtení stránky je document.write nepoužitelný.

Jakým způsobem zle tedy později nahradit nějaký text podle události? Jsou na to vlastnosti InnerHTML, OuterHTML a další. Fungují ale jenom v Mozille, Inetrnet Exploreru 4 a vyšším."

Toto ste napísali. Chcel by som vedieť presný spôsob. Napríklad by som urobil test so 4 , možnoťami a radio boxami a ak by sa zaškrkla správna odpoveď tak by sa vypisal ďaľší riadok, že odpoveď bola správna a následne ďaľšia otźka. Ak by bola nesprávna vypísal by sa riadok, že odpoveď je nesprávna.
Fred
Profil
Není to tak jednoduchý a zdrojů je málo. Pročti si tyhle http://www.pxl8.com/index.html a tyhle http://www.quirksmode.org/ (část o dom) stránky
habendorf
Profil
v kódu stránky: <div id="nevolte-socany"></div>

a ve scriptu:
if (spravne){document.getElementById('nevolte-socany').innerHTML="správně "} else {document.getElementById('nevolte-socany').innerHTML="špatně"}

Proměnná spravne je true nebo false podle výsledku funkce kontroly odpovědi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0