Autor Zpráva
Fred
Profil
tenhle thread http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=17 50 byl sice už zamčen, ale narazil jsem na zajímavý zdroj http://developer.apple.com/internet/webcontent/xmlhttpreq.html kde se načítá xml do stránky javascriptem . Hlavně si otestujte ten příklad http://developer.apple.com/internet/webcontent/XMLHttpRequestExample/e xample.html . Jak se zdá přeci jen to jde
Pachollini
Profil
To je moc pěkné, nevěděl jsem, že to umí i Safari, teď ještě kdyby se něco takového naučila Opera... Nebo jsem zaspal jako u Safari a Opera už umí? Díky
Leo
Profil
Bohuzel nacitani XML neumi IE bez ActiveXu, takze je to mirne nepouzitelne, ne? Leo
Fred
Profil
Hm to je pravda, sám je mám vypnuté ach jo
Yuhů
Profil
tak znova. Když si to xml vložíte do skrytého iframe, tak ho přečte každý moderní browser včetně Opery a Exploreru. Bez ActiveX.
Leo
Profil
XML jako obsah iframe? A JavaScript to cte pres DOM? Nejaky konkretni odkaz? Leo
Pachollini
Profil
2 Yuhů: Skrytý IFRAME je sice řešení, ale elegancí právě neoplývá.
2 Leo: Seriál Jakuba Havla o XML na Živě, kapitoly o práci s XML v JS
Yuhů
Profil
2 Pachollini: skrytý iframe není elegantní, ale od kdy je dělání webů elegantní? Co pamatuju, byla to vždycky práce v blátě a s blátem :-)

Ano, Jakub Havel na Živě je v tomto směru jediný pořádný český zdroj. Škoda jen, že má tendenci zapojovat do článků moc své invence. Prostě je to občas překombinované. Kdyby tam byly příklady Hello World, bylo by to lepší.
Pachollini
Profil
Když už jsme u Jakuba, jeho Meteoweb je pěkným příkladem využití načítání obsahu přes XML, byť bych takový informační web stavěl spíš s ohledem na SEO, přístupnost etc.

O blátě: to je fakt, to by se skoro mohlo tesat do kamene. Ale lepší se to (podpora standardů a tak).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0