Autor Zpráva
Pajuc
Profil *
Zdravím,

chtěl bych javascriptem zakázat zobrazování kontextového menu při zmáčknutí pravého tlačítka myši.
Používám na to tenhle kód.

var evt=(e)? e.which:(window.event) ? event.button:null;
if(evt)
{
if(evt==2 || evt==3){alert(); return false}
Pokud ale před poslední příkaz (return false) něco nevložím, tak to nefunguje. Pro IE tam musím vkládat alert() - šlo by to vyřešit nějak lépe?
Marty
Profil
Snad se nepletu, ale myslím že jsem to viděl vyřešené nějak takto:

<body oncontextmenu="return false;">
habendorf
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html
emo
Profil
Marty, to je super prikaz, funguje i pod Firefoxem. Nevis jak by to slo vepsat do externiho .JS souboru, abych nemusel editovat vsechny soubory s <body>? Zkousel jsem to ted a nemuzu na to furt prijit:(

PS: sorry, nevsiml jsem si, priste budu psat i s diakritikou..
peta
Profil *
emo
jakpsatweb - javascript - zacleneni scriptu do stranky - externim souborem
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/zacleneni.html

Sim te, nejdriv si projdi zalozku javascript a pak poloz dalsi stupidni dotaz...
peta
Profil *
emo Pajuc
"super prikaz, funguje i pod Firefoxem"
A ja si nastavim v IE a Firefox JS vypnut a pak si v klidu pres prave tlacitko delam, co se mi zlibi. :)
Pripadne existuje bookmark, ktery vypina CSS i JS, takze nemusim dlouho hledat v nastaveni prohlizece...
simka00
Profil
příklad z JPW mi ve FF nefuguje - normálně vyjede nabídka a potom vyskočí alert
v IE stačí zmáčknout tlačítko na klávesnici (vedle pravého CTRL) a taky mi to vyjede

takže je to nanic, jenom otravuješ nezkušené uživatele
emo
Profil
peta, teda ty jsi krutej magor, nemám slov. To můžes zavřít rovnou celou tuhle diskusi, protože odpovědi na všechny otázky tu se najdou i jinde. Snad z toho hloupého a drzého machrování jednou vyrosteš.
emo
Profil
Poradí mi někdo k věci? Odkaz na začlenění JS patřil asi do jiného threadu..
emo
Profil
už jsem si to našel v google..
Pajuc
Profil *
Marty, děkuji za důležitou radu. Věděl jsem sice, že existuje nestandardní událost oncontextmenu, ale myslel jsem, že nastává po najetí myší na již zobrazenou kontextovou nabídku.
peta
Profil *
emo To neni machrovani, jen jsem ti chtel rici, jak zbytecnou vec delas. Sice to 70% lidi neumi zdoplat, ale 30% je stale dost na to, aby ti vykradli ze stranky obrazky, zdrojovy kod a cokoli. Pokud chces neco skryvat, pouziva se PHP spojeni loga s obrazkem, sifrovani, nebo MS sifrovani a zipovani (jenze MS je MS a nepojede pod linuxem).
llook
Profil
Že je to zbytečný ani tak nevadí. Spíš vadí to, že někteří uživatelé používají kontextové menu i k legitimním účelům, například k otevření odkazu do nového okna.
Zeroe
Profil *
To llook: Přeně tak, souhlasím, je to pravda. Sám otevírání odkazu do nového okna používám celkem často........

Asi máš v plánu ty tvoje stránky zveřejnit a určitě chceš, aby se tam lidi cítili dobře a rádi se zase vrátili, tak bych jim to neztěžoval, fakt to nemá cenu. Kdo o ten obsah stojí, tak se k němu stejně dostane. Jednou si tu stránku stáhneš do prohlížeče a je to.
Myslím že, jak se dá s JS stránka vylepšit, tak se může taky opravdu docela dost pokazit, na tom se snad shodnem, ne?
Jakub Valenta
Profil *
Promiňte, následující příspěvek je malinko OT:
Myslím si, že hlavní problém pana emo je v tom, že mu nic neříká slovo open-source. Nikdy ho nenapadlo, že by mohl dělat stránky třeba jen pro zábavu, že by se mohl s ostatními podělit o své zkušenosti (kódy)... Nebo je to snad jen sobec a arogantní *** který si myslí, že jeho HTML kód je originální? Že je tam něco nového, co doposud nikdo nevymyslel, co stojí zato uchránit před ostatními, co si pan emo jednou nechá patentovat a na čem pan emo jednou vydělá velké peníze? Kdo ví?
Ale je také možné, že chce pan emo zakázat pravé tlačítko z jiných důvodů, potom se mu velice, velice omlouvám.

tollook:
myslím si, že zobrazení zdrojového kódu je legitimní, kdyby autoři www chtěli udělat z internetu místo jen pro komerční software, tak by to zařídili tak, aby se klient ke kódu webové stránky nemohl nijak dostat
Glacier
Profil
to Jakub Valenta:
Myslím že nejde o zdrojové kódy ale o obrázky, fotografie např. tam jde o to je něco jiného.

No ale řešit to takto je bezesporu špatné a je to nesmysl, na takovou stránku už bych se nevrátil.
roberta
Profil
neviem prečo chce niekto javascriptom "preprogramovať" operačný systém... ja napríklad chcem, aby sa mi kontextové menu zobrazilo po kliknutí pravým tlačítkom myši v ľubovoľnom mieste na mojom monitore
peta
Profil *
Glacier Tuhle vec ja resim tim, ze kliknu na zalozku pro zakazani JS a otevru si to v novem okne. Vykaslat se na to...

Jakub Valenta Nemusis hned tak zprudka, treba to ma jine ucely. Jenom mu treba vysvetlit, jak nesmyslne a neprijemne to pro uzivatele je a kdyz bude potreba, tak si uzivatel najde cesticku pro obejiti.
Jenom zbytecne ztraci cas nesmyslem... 3 dni? neni toho casu skoda? Treba vzit slecnu nekam na koupaliste :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0