Autor Zpráva
HHPZ
Profil
Jaké zpomalení způsobí skript, který vypisuje emailovou adresu? Ten soubor má velikost 45bajtů, ale využito je prý 4096bajtů - to píše to wyndousí okýnko ?! Co to vlastně znamená, když už jsem u toho? Ale hlavně pls napište, jaké bude to zpomalení tím skriptem.
Dík!
HHPZ
thingwath
Profil *
Nedokážu si představit jak může ten skript zpomalovat, hlavně proto, že jsem ho nikdy neviděl a nevím jak je napsaný. Řekl bych, že nijak výrazně.

Velikost souboru činí 45bajtů (to je tedy velmi malý skript, takový toho asi moc zpomalit nemůže, do 45 bajtů se dá vecpat tak pět řádek), ovšem souborový systém používá na ukládání souborů uzly (nevím jak se tomu přesně říká, pod windows už tuplem ne) o velikosti 4kb - není přitom schopen uložit do jednoho dva soubory, takže pokud má váš soubor méně než 4kb, kus zůstane nevyužit.

Při přenosu po internetu se bude přenášet pouze těch 45 bajtů.
izsak
Profil
ovšem souborový systém používá na ukládání souborů uzly
Sú to clustre. Záleží na súborovom systéme, aké sú veľké: NTFS má 4kB.

script
Aký skript?

PS: 4kb veľké určite nie sú ;-). to by bolo 4096b = 512B = 0,5kB, čo je strašne málo.
thingwath
Profil *
Hm, no jo, to si jednou blbec splete malá a velká písmenka :-) A to jsem se nad tím ještě několik sekund zamejšlel.

Jojo, cluster bylo to slovo. Každopádně nabývám dojmu, že je ta velikost při formátování nastavitelná (u NTFS), myslím že i 512 bajtů by se dalo nastavit.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0