Autor Zpráva
MirekP
Profil *
Zdravím ty chytřejší, než jsem já. Potřeboval bych na odkaz v titulní stránce index.html umístit script, který zjistí prohlížeč používaný uživatelem. V případě, že půjde o jakoukoli verzi MSIE, pošle ho po kliknutí tam, kam odkaz směřuje. V případě, že bude mít jakýkoli jiný prohlížeč, vyskočí okno s varováním v tom smyslu, že následující "Stránky jsou optimalizovány pro MSIE, v ostatních prohlížečích se mohou zobrazit nekorektně". Uživatel klikne na OK a opět bude přesměrován na odkaz (je jedno jestli stejný nebo jiný), prostě na další stránku.
Index.html mám tak jednoduchý, že se korektně zobrazuje ve všech prohlížečích. Je to jen úvodní stránka. Díky za rady.
roberta
Profil
hlášky typu Stránky jsou optimalizovány pro MSIE, v ostatních prohlížečích se mohou zobrazit nekorektně sú v dnešnej dobe neprípustné. proste je potrebné stránky kódovať tak, aby sa zobrazili v každom prehliadači, pri najhoršom, približne rovnako (pri najlepšom presne rovnako). Nerozumiem, prečo chceš stránky optimalizovať iba pre jeden prehliadač. Ak je to pre Teba problém ich optimalizovať pre všetky prehliadače, tak ti doporučujem študovať, skúšať, testovať, študovať... (viem, že je to ťažké, ale keď na to nemáš čas, tak sa venuj niečomu inému, ako je tvorba stránok)
fjf
Profil
dovolené je všetko, čo nie je zakázané a teda aj optimalizovať na jeden prehliadač je prípustné
aj keď všetci firefoxáci budú peniť :-)

to čo chceš MirekP urobiť je len kombináciou testu na prehliadač a odkazov
nie som taký maník, aby som ti to tu rovno vypísal, ale určite to nájdeš aj na tomto webe...
Radek Hrabůvka
Profil
Má to být v JS, nebo PHP, nebo nějak jinak? (Doplněno - podle sekce to chceš v JS)
http://interval.cz/clanek.asp?article=692
http://webylon.info/S00.cs.aspx

vyskočí okno s varováním Víš, kolik lidí má nastavené, aby si na ně okna nevyskakovaly? Když už, tak bych to řešil přes document write a jistil noscriptem.

roberta Jak budeš optimalizovat pro Links (grafický režim), aby se stránky také v něm zobrazily pri najhoršom, približne rovnako? To by se webdesig vrátil o 15 let zpátky. Na vysvětlenou, vážím so autorů, kteří stránky udělakí tak, aby i v podobných prohlížečích stránky vypadaly rozumně, tím mám na mysli strukturu a přehlednost, protože vzhled je pochopitelně zcela jiný.

Pokud máš se stránkami nějaký problém v ne-IE prohlížečích, tak na to je rubrika Problémy s prohlížeči

<ot>
Veselé hlášky v patičce:
http://cb.penguin.cz/ Koukněte na patičku, pro co autoř optimalizovali a co vynechali
http://www.cbdx.cz/seznam0count20cislo-1.html Tyto vlastnosti nejsou Vaším prohlížečem podporovány - víte jaké, IE a prohlížeče maskující se za IE, jako Opera... "tyto vlastnosti" podporují.
</ot>
MirekP
Profil *
Díky za všechny příspěvky. Po jejich přečtení jsem se přiklonil k tomu, že nebudu používat vyskakovací okno, ale pouze v zápatí stránky upozorním na to, že uživatel používá jiný prohlížeč a může mít tak problémy s korektním zobrazením. ;-)
Jinak, Radku, díky za ten odkaz. Já to na Intervalu hledal, ale asi jsem špatně formuloval požadavek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0