Autor Zpráva
pa3k
Profil
Ahoj,
videl som tu pár diskusií na tému FCK editoru, možno bude niekto vedieť poradiť. Mám stránku s niekoľkými textarea oblasťami s aktivovaným FCK editorom. Jednotlivé textarea fungujú OK až do doby keď chcem medzi nimi prepínať tak, aby sa na stránke zobrazila vždy len jedna textarea oblasť a ostatné budú skované.

Prepínanie robím pomocou JS:
myElement.style.display = "block";
myElement.style.display = "none";
pre DIV element v ktorom sú jednotlivé textarea oblasti vnorené. Prepínanie s vypnutám FCK editorom funguje správne.

Problém nastáva pri tomto prepínaní so zapnutým FCK editorom a to ten, že textarea akoby stratila focus, udalosti klávesnice prestanú fungovať - akoby ich prestane FCK editor zachytávať - udalosti myši ale fungujú.

Jedná sa o verziu: FCKeditor 2.2 a problém sa prejavuje nezávisle na prehliadači. JavaScript neovládam do tej miery aby som pochopil kompletné fungovanie FCK editora, je mi ale jasné, že ide najskôr o vytvorenie iframe, ktorý tieto udalosti zachytáva a zobrazuje. Ďakujem za akýkoľvek nápad na hack alebo pomoc.
pa3k
Profil
Pravdepodobne som našiel popis problému http://wiki.fckeditor.net/Troubleshooting skúsim to dnes testnúť a dám prípadne vedieť.
pa3k
Profil
riešenie je na svete:


function Show()
{
document.getElementById('eEditor').style.display = '' ;
document.getElementById('eNoEditor').style.display = 'none' ;

// This is a hack for Gecko... it stops editing when the editor is hidden.
if ( !document.all )
{
var oEditor = FCKeditorAPI.GetInstance( 'FCKeditor1' ) ;

if ( oEditor.EditMode == FCK_EDITMODE_WYSIWYG )
oEditor.MakeEditable() ;
}
}

function Hide()
{
document.getElementById('eEditor').style.display = 'none' ;
document.getElementById('eNoEditor').style.display = '' ;
}


Príklad aj s úkážkou je priamo v balíku FCKeditoru, súbor:
_testcases/004.html
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0