Autor Zpráva
o
Profil *
je možné pomocí javasriptu obarvit scrollovací lištu tak, aby fungoval všude, nejen v exploreru?
Dero
Profil
Ne. Naštěstí.
o
Profil *
tak me to prijde jako docela skoda-dostal jsem to za ukol-uprostred stránky je iframe a majitel webu ode me chce, aby jeho scroll lista byla cervena, davam mu docela za pravdu,jedna se propagaci filmove spolecnosti a defaultni lista se mezi tim designem fakt moc nevijima...
peta
Profil *
o
"davam mu docela za pravdu"
Co si o tobe mam myslet? Scrolovaci lista je soucasti okna programu, ne www stranky. V tom je zatracene velikej rozdil a spravne by mela byt v barvach programu.
Je to rok, co jsem byl na jedne strance, kde meli listu cernou, pozadi cerne a fakt jsem nevedel, jak se dostat na spodek stranky. Az jsem pustil Firefox, tak jsem si teprv vsiml listu a hledal jsem ji i v IE.
Podle mne, barveni listy jinak nez systemem je KRAVINA uplne nejvetsi.

Jak to udelat?
Javascriptem si udelas scrovaci prvek. Videl jsem to kdesi na netu.
Divu nastavis overflow hidden a JS zaridis, aby se ti posouvalo pozadi pri pohybu kolecka v oblasti nebo na tlacitka.
Proste to jde, a hledej googlem slova: scrollbar javascript
Hlavne mi potom napis, na kterou stranku, ze to nemam chodit.

"majitel webu ode me chce, aby jeho scroll lista byla cervena"
majitel webu ma IE, takze pouzi barveni IE a na slozitej JS script se vykasli, on to stejne nebude prohlizet.
Vysvetli mu, ze barva scroll se da ovlivnit jen a pouze nastavenim v systemu. Ze, jestli to vazne chce, ze mu to pomenis, ale zmeni se mu tak barvy uplne vsude.
Zeroe
Profil *
Nevím, jak bych obarvil lišty přes JS, ale sám to realizuju přes CSS. Nebo taky rovnou udělat celou scrollovací lištu v JS...

Nesprávným použitím JS se určitě dá hodně pokazit, ale to je případ od případu jiný a v tomhle případě bych to určitě neodsuzoval. Třeba teď dělám jednu prezentaci na CD a taky sem lišty sladil s celkovou barevností.. Je jasný, že obarvit lišty na barvu pozadí tak, že nejsou vidět, je celkem blbost. Když ale to obarvení dejme tomu zpříjemní návštevníkovi prohlížení a kladně přispěje k celkovýmu výrazu stránky, tak bych to tam úplně klidně šoupnul..... Toť můj názor
peta
Profil *
Zeroe
CSS a prostuduj si obarvovani. Jednak se doctes, ze kazda verze IE si to obarvi po svem a dale se doctes, ze kazda verze podporuje jiny druh barveni. Takze barveni scrolbar pres CSS scroll bych odsoudil.

JS pro barveni samozrejme vyuziva CSS. Ja myslel kompletne si napsat (nebo vygooglovat) script pro listu. Coz neni zas tak slozity, snad...

S tim JS to muze totiz dopadnout pri okenku 200x200 tak, ze se zobrazi vice scrolbaru nebo se neda rolovat ve strance, pouze v tom JS bloku. Proste spatne navrhnuty script.

Pak je tu takove neco jako tag MARGUE nebo tak neco. Ale nevim, jak je na tom podpora ve firefox. Proste je to dalsi nesmysl do stranky navic, jehoz vysledkem muzou byt pro amatera v html nepredvidatelne nasledky.

Muj osobni nazor, nez tam cpat script navic, radeji sdelit zakaznikovi neprijemnou novinku, ze scrollbary se proste nebarvi. Jako duvody bych uvedl prave rozdilnosti a pod.
Ze to jde i pro FF, ale nedela se to. Ze, pokud to chce, at prida penez na min 3-6 dni prace navic k odladeni scrollbaru.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0