Autor Zpráva
halogan
Profil
Zdravím,
umím JavaScript a DOM na základní úrovni pro osobní potřeby a mám zájem naučit se trochu více. Nevím však, kde se dá naučit z článků (nikoliv z příkladů) jak dělat pokročilejší AJAX aplikace, drag & drop, věcičky jako cotojátka či podobné.

Zdá se mi, že na našem internetu to prakticky není, takže mi nebude vadit odkaz na nějaký anglický zdroj. Co se týče literatury, tak kromě klasického Flanagana bych taky něco pořídil, ale kromě DHTML Utopie (budu mít zanedlouho) moc kvalitních a osvědčených zdrojů není.

Díky za případné odpovědi.
peta
Profil *
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
- moje
- scripty
...

www.google.com
slova: javascript "drag and drop"

Kdo tvrdi, ze to neni? Jen to umi malokdo upravit pro sve ucely.
Treba CSOB pouziva drag & drop uz asi 5 let na ty panely vlevo a vpravo treba.
Marty
Profil
DHTML Utopia je celkem dobrá kniha, leč zas tak pokročilý js tam nenajdeš.

Jinak doporučuji sledovat zahraniční weblogy, celkem často tam najdeš články o Ajaxu atd. (konkrétně bych doporučil: http://ajaxian.com/ , rubrika Ajax).
halogan
Profil
> www.google.com
> slova: javascript "drag and drop"
Drag & drop byl samozrejme priklad a nejake weby takoveho razu mi nepomuzou. Slo mi spis o veci jako optimalizace JS pro rychlost, zajimave techniky, podpora prohlizecu, ...

Marty: a jake JS tam mohu ocekavat? Jsi jediny, koho znam, ze jima, tak bych chtel znat byt kratke zhodnoceni. Preji jen neni nejlevnejsi. Diky
peta
Profil *
halogan Rychlost do nejakeho fora resil Fred. Dal tam script generujici graf a mne to zaujalo, ze jsem vyzkousel ruzne varianty DOM a podobne. Fred tam mel tehda k tematu i par odkazu na nejake testy rychlosti vseho mozneho.

Vysledkem ovsem je, ze JS pouzivat v IE je temer nadlidsky ukol.

http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/efekty/grafy0.htm
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/efekty/grafy1.htm
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/efekty/grafy2.htm

Nerucim, jak ti to pojede, protoze ted mam slusnou masinu a musel jsem to nejak zatizit.

Nejhorsi, co zatim neumim vyresit, je generovat v IE tabulku treba 100x100. To dela snad 20s. Viz
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
- mazesmith a nastav si 100x100 bludiste

Pokud bys vedel, jak zrychlit generovani pro IE, posli mail (mracek@xko.cz)
Marty
Profil
halogan: No pamatuji si, že se tam řeší spíš pokročilý JS, AJAXu je tam věnovaná jen jedna kapitola.

Z obsahu tam tuším je: hover ve sloupci a řádku tabulky zároveň, vysouvací menu (vypadá hezky), něco jako našeptávač, tooltipy a pár dalších už méně významných témat. Angličtina tam není složitá a příklady jsou dobře okomentovány, takže nehrozí že by čtenář nechápavě kroutil nad kapitolou hlavou.

Četl jsem ji jako méně pokročilej uživatel js, takže jsem se naučil celkem hodně nového (hlavně manipulaci s DOM).

Ale nakonec musím poznamenat to nejdůležitější: Tu knihu jsem měl půjčenou od kolegy, takže pořizovací cena nula nula nic. Což může hodnocení znatelně ovlivnit.
Oswald
Profil
halogan
Já mám o JS jedinou knihu a to tu od Flanagana. Je v ní naprosto vše, kromě Ajaxu. Pokud ale dobře chápeš eventy a práci s nima, tak umíš defakto i Ajax, protože to je hodně podobný princip. Dobrý zdroj je Ajaxian, jak už zmiňoval Marty, protom určitě www.quirksmode.org. Dál např. blog Davida Flanagana, Dean Edwardse, Wait till I come!, DOM Scripting Task Force, Snook, Particletree ...
halogan
Profil
Marty: Díky moc za info. Tooltipy, naseptavac a podobny veci se mi budou hodit. Jde o uplatneni ruznych veci v praxi. Kdyz se mi nebude libit, tak znam hodne lidi, co by si ji radi precetli :)

Oswald: Flanagana mam taky. Cetl jsem zatim jen asi tretinu, ale je dobra. Quirksmode taky procitam, ale ostatni weby jsem neznal, diky moc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0