Autor Zpráva
Question
Profil *
Zdravím, mám ďalší problém... sorry že toľko otravujem, ale zatiaľ všetky vaše rady padli na úrodnú pôdu, takže vás takto zneužívam... :-)

Na www.biowebgym.szm.sk si všimnite statusbar... Má tam byť niečo v zmysle 'BIOWEB pre gymnáziá, v.2.x' (podľa verzie - nepodstatné). Prvýkrát to nabehne normálne. Ale iné stránky vypisujú síce čo majú, ale pred tým je znak že chyba skriptu: 'statusbar' is undefined..

V súbore index.html to nevypisuje preto, že v HEADe alebo neviem kde na začiatku súboru je premenná statusbar definovaná, zatiaľčo v iných súboroch je definícia statusbar až na konci súboru, zatiaľčo požiadavka <body onmouseover="window.status=statusbar; return true"> je na začiatku - takže to spočiatku berie ako chybu, ale neskôr ako sa stiahne celý súbor, sa tam statusbar doplní ale znak chyby skriptu tam ostane... anyway... dúfam že sa v tom zatiaľ vyznáte :-)

Takže... ako by sa to dalo spraviť, aby tú chybu nevypisovalo? Pritom to viac-menej potrebujem spraviť ako premennú, ktorá je definovaná v externom js súbore (java.js), lebo sa to bude pri každej aktualizácii meniť.

A za ďalšie. Neviem či by sa to dalo vyriešiť, keby som namiesto onmouseover napísal onload, ale potom, keď ukážem na dáke linky, tak sa statusbar dočasne prepíše a ja chcem, aby tam nech sa deje čokoľvek bolo furt to 'BIOWEB ...'.

Neviem či som to celkom zrozumiteľne vysvetlil, takže pýtajte sa ak niečomu nerozumiete... Vopred ďakujem za akékoľvek konštruktívne nápady...
Fred
Profil
// Status bar
// ----------

function statusbar(){
var statusbar = 'BIOWEB pre gymnáziá, v.2.6';
window.status = statusbar; return true
}

statusbar = 'BIOWEB pre gymnáziá, v.2.6';

// História aktualizácií
// ---------------------

Tučné zakomentovat nebo smazat
Leo
Profil
Pokud je problem jen v te lokalni promenne - var statusbar v deklaraci funkce (nedival jsem se na kod stranek) tak staci zrusit to "var" ale ve funkcni to muze zustat. Pak se pri prvnim volani fce vytvori GLOBALNI promenna statusbar. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0