Autor Zpráva
FlashManiac
Profil
Cyao, chtěl bych se zeptat,esli dokáže Javascript ukládat do soubrů na místní disk.... pokud ano, jak? POkud ne tak jak se to obchází...
THX
Marty
Profil
Jen jako soubory COOKIE (omezené možnosti) jinak nedokáže (naštěstí).
Leo
Profil
Neumi, neumi, a je to dobre, Leo
FlashManiac
Profil
hmm tak diky..a jak se to obchází?
WanTo
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=21&topic=2 0233
- už jsem ti říkal že to prostě nejde (ani nijak obejít), tak prosím nezakládej nové téma.
habendorf
Profil
Nejde to a ani to nemůže jít. Jak by se ti líbilo, kdybych ti něco ukládal (kromě cookies) na disk, třeba viry?
Oswald
Profil
Ono to (někde) jde. V Mozille je možné požádat uživatele o rozšířená práva a v IE tuším pomocí ActiveX. Detaily neznám.
FlashManiac
Profil
No dobře tak jsem pochopil že JS to nejde, tak bych ale rád věděl, jakým způsobem lze ukládat na disk, typický SAVE(jako např u hry)
T3RMiX
Profil
pres PHP napr. ale pouze na server na disk uzivatele nic neulozis
habendorf
Profil
FlashManiac: prostě to nejde, smiř se s tím.
ah01
Profil
Mě není jasný, jestli chceš ukládat na disk ze stránky, která je on-line na internetu, nebo která je off-line na HDD nebo na CD. To první pochopitelně z bezpečnostních důvodů nejde. To druhé, ale v JavaSriptu realizovat jde (pokud to uživatel povolí).
WanTo
Profil
ah01
Možná tak v JScriptu, který je od Microsoftu, a spolu s ActiveX je dokonalou bezpečnostní dírou, v JavaScriptu to ale nejde.
peta
Profil *
FlashManiac
ukladani do cookies
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
- digiinvader, mazesmith generator, ...
www.volny.cz/peter.mlich/
- prepinani vzhledu

lepsi ukladato do sql na serveru, pres PHP
peta
Profil *
Leo mozna se to da :) Kdyby se to nedalo, tak se ti nenahravaji viry pres ActiveX a podobne v IE. Ale tez je mozne, ze vyuzivaji jinou fintu, kdy na neco kliknes, ona je to prepsana vystrazna hlaska a odsouhlasis nahrani programu. Pak uz se spusti nejaky JS, ktery obsahuje nazev toho nahraneho souboru i s cestou vytazenou s cookies. (protoze jak predpokladam, pro spusteni musis znat presne umisteni a to se da zjistit jenom pri ukladani a ulozit tdo kukin)
ah01
Profil
WanTo: No to není tak docela pravda. To co máš nejspíš na mysli je FSO (File System Object) což je ActiveX objekt, který je součástí Windows. Ten umožňuje libovolnou činnost se souborovým systémem a můžeš ho použít v libovolným jazyce, který podporuje ActiveX - JScript, JavaScript, VBS, VB, VBA, ... a z prohlížečů podporuje ActiveX ve skriptech pouze IE a to navíc skript pracující s FSO provede jen u off-line stránky a navíc se ptá zda li to má provádět.

V ostatních prohlížečích existují jiné metody - nikdy jsem to nepotřeboval, tak je moc neznám, ale uvedu příklad, kde jsou použity. A to je http://www.tiddlywiki.com/ což je něco jako wiki systém (článek na Lupě) ale pracující jako samostatná html stránka. Pokud v ní provedete změny (na off-line stránce), tak se umí uložit na disk (funguje v IE, Mozille a Safari). Podmínkou, ale je off-line činnost.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0