Autor Zpráva
col
Profil *
Existuje možnost, jak měnit velikost obrázku podle rozlišení monitoru. Dejme tomu, že velikost obrázku bude 1024x768. Při rozlišení 1024x768 by se zobrazil v o něco menší velikosti (ne na celou stránku) 800x600 by se zobrazil v o něco menší velikosti (ne na celou stránku).
Hledal jsem, ale zatím jsem na nic nenarazil. Díky Col
Martin Kuželka
Profil
Napadá mě nastavit rozměr obrázku pomocí %.
habendorf
Profil
Asi nějak takhle:

sirka = screen.width - oKolikMaBytMensiVodorovne;
vyska = screen.heiht - oKolikMaBytMensiSvisle;
document.getElementById("obrazek").style.width = sirka;
document.getElementById("obrazek").style.height = vyska;

Mohlo by to fungovat, netestoval jsem.

A nebo ještě lépe: mít více obrázků a dle rozlišení natáhnout ten správný - úspora přenosu dat při menších rozlišeních.
col
Profil *
habendorf díky, testnu to, po svátcích mi to nějak nemyslí :))) , ty procenta asi budou jednodušši.
Díky.
Leo
Profil
Pokud vam muzu neco doporucit / i kdyz me bude Yuhuu kritizovat ze neradim ale rozmlouvam, i kdyz ja si myslim, ze tim nejlip poradim / tak u obrazku (z pixelu) rozmery nemente. Bude to vypadat hnusne a navic / pokud je ve skutecnosti obrazek vetsi nez ho zobrazujete - plytvate daty, a casem a penezi uzivatele. Leo
habendorf
Profil
Leo: myslím že je to přesně druhá část mé odpovědi.
col
Profil *
<b>Leo</b> Já vím, ale není to kvůli webu, snažíme se udělat CD s fotkama pro kamarády a chceme ho udělat trochu "multimediální" :))))
Leo
Profil
No tak tam nehrozi plytvani daty, ale zustava problem s kvalitou. Leo
Col
Profil
zustava problem s kvalitou
zase takový nebude, ty fotky mají rozlišení min 1024x768, spíš větší, kolik uživatelů dnes používá větší rozlišení? Hlavně je to jen pro pár lidiček a vždycky si to můžou prohlídnout v nějakém prohlížeči obrázků. Tohle je takový pokus, jak to bude vypadat a fungovat. Col
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0