Autor Zpráva
pmasarik
Profil
Potrebujem urobit takú fičurinu, že si zaškrtnem pomocou input type="radio" akú veľkost produktu chcem.
Od tejto velkosti sa odvýja rôzna cena.
Dalej tam bude input type="text" do ktorého sa bude zadávat počet.
A potrebujem aby sa automaticky online rátala výsledná cena podla zaskrtnutej velkosti a poctu kusov.
Bude to len informatívna hodnota použitá ako text na stránke.

Dá sa niečo také urobiť? Dík za radu.
habendorf
Profil
Dá. V čem konkrétně je problém?

Počet získáš jako value toho inputu. Podle radiobuttonu zjistíš velikost. Ty dvě hodnoty (asi) vynásobíš. Která část není jasná?
pmasarik
Profil
No problém je ten, že ja JS neovládam, tak som chcel najskôr zistiť či je to reálna požiadavka.

Teraz už len musím nájsť nejakú dobrú dušu čo ma buď navedie správnym smerom, alebo za veľké ďakujem mi to nejako urobí.
peta
Profil *
http://peter-mlich.wz.cz/x/objednat.htm
jakpsatweb - javascript - priklady - formulare
peta
Profil *
pmasarik Za velke dakujem, to mas z rozpravky? :)
pmasarik
Profil
No ja viem že za pekné ďakujem mi to nikto neurobí, ale skúsil som možno sa niekto chytí :-)

Ale ešte sa spýtam, na tej stránke http://peter-mlich.wz.cz/x/objednat.htm sa cena za x kusov zobrazí až potom ako klikneš niekam, alebo sa prepneš do iného inputu, dá sa to urobiť aby sa to rátalo hned ako píšem počet kusov?

Lebo u mna bude len jeden input na počet kusov a cenu za jeden kus budem poznať dopredu v nejakom skritom inpute, takže budem zadávať len ks a na nič iné už sa klikať nebude okrem submitu a to už je neskoro na to zobrazenie.
peta
Profil *
pmasarik
Da, ale do scriptu musis pridat asi dalsich 100-200 znaku pro detekci klaves pro ruzne prohlizece. Proste se smir s tim, ze se to spocita az kdyz kliknes jinam nebo zmacknes ENTER (tab a pod), jako v excelu.
Detekce klaves viz treba hra sokoban
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
pmasarik
Profil
Aha tak to radšej nebudem používat túto fičurinu a zrátam to až v košíku cez PHP.

Ono to mala byť len taká somarinka, lebo pôjde o produkty pri ktorých je dosť velká pravdepodobnost že sa budú objednávať vo viacerých kusoch a aby bol zákazník hned informovaný kolko ho to bude stáť.

No nič aj tak dík za radu.
peta
Profil *
pmasarik
Toz, jako jde to. Ale, to, co chces je fakt o odchytavani klaves. Takze tam musis pridat 200 znaku, jestli byla zmacknuta klavesa.
Lepe, pridej 100 znaku a tlacitko spocitej. Sice to pak nebude tak elegantni, ale nemusis psat script pro odchytavani klaves pro ruzne prohlizece.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0