Autor Zpráva
peteo
Profil
upliietol som si na seba bič, ale nič sa nedá robiť.
Mám statické stránky, ktoré potrebujem poprehadzovať do databázy. Jedná sa síce o kvantum textu, ale to nie je až taký problém.
Potrebujem si (resp. vytváram) vytvoriť skript na vkladanie údajov do tejto (týchto) databáz/y, a narazil som:

donie ktorých reťazcov potrebujem vložiť html tagy, ale som dostatočne lenivý, aby som ich tam (ne)vypisoval. prosím o radu, ako vytoriť tlačítka na vkladanie tagov do formulára (odosielaných dát), podobne, ako to je napr. tu (tlačítko B, I, atd.

Vďaka za radu.
peteo
Profil
(aktivácia odoslania na e-mail)
fimmos
Profil
Jestli jsem to dobře pochopil, tak to, co potřebuješ se dělá pomocí JavaScriptu, podívej se na JavaScriptový kód této stránky a uvidíš, jak se to tam vkládá, není to nic těžkého.
peta
Profil *
peteo
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub7
- JS WYSIWYG editor

Nebo: Soubor - Zobrazit zdrojovy kod, najdes si prislusny JS na teto strance :)
viz fimmos

A pokud chces teda neco jednoduche, tak mam
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub5
PHP CMS

Jinak primo tagy lze vkladat jako & g t ; (bez mezer) a & l t ; a pak to sikovne prekonvertovat PHPckem
peteo
Profil
díky páni (dámy?).
peteo
Profil
ešte predsa len poprosím o vysvetlenie:

tag
a href="JavaScript:paste_strinL('[b][/b]',0)" atď

vkladá do html tag <b>...</b> (vkladá "<b>...</b>"?)

alebo ho treba ošetriť? To som z výpisu kódu nepochopil (sorry, riež sa len účím).
Vďaka.
peta
Profil *
peteo
Proste chtel udelat to, aby se nezobrazovali <>, aby je pak mohl filtrovat. Coz je daleko jednodussi nez prochazet seznam povolenych tagu.
Kdyz tam das <>, pak ti tam muze kazdy dat jakykoliv tag.
Na <> to prevadi az pri zobrazovani, kde prave prochazi seznam povolenych tagu (v tomto pripade znacek [xxx]).
Jestli tam chces mermomoci tag, tak viz posledni radek z minula, musis pouzit znakovou entitu, jak treba pises pevnou mezeru & n b s p ;
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0