Autor Zpráva
eis
Profil *
Cau,

potrebuju udelat kontrolu, jestli nekdo do kolonky email zadal skutecne email. Kontrola znaku @ nebo . nebo obojiho nestaci. Potrebuju nejak jako jestli zadal @xxx.xx
Dik
eipa@email.cz
Hugo
Profil
Nejlepsi je to pomoci regularnich vyrazu:
if (window.RegExp)
{
re = new RegExp("^.{3,20}@{1}.{3,20}(\..{2,4}$)");
if (!re.test(document.forms.email.value))
{
alert("Emailová adresa nemá správný formát");
return false;
}
}

Ten regexp si muzes upravit podle sebe, toto neni uplne idealni, ale snad to bude stacit.
habendorf
Profil
Tady je to i s polopatistickým vysvětlením: http://www.quirksmode.org/js/mailcheck.html
Yuhů
Profil
Hugo, jestli mi to dovolíš, zařadil bych tento tvůj příklad do příkladů na Jak psát web.
Yuhů
Profil
na regexp.cz jsem našel trochu lepší reguár:
^[_a-zA-Z0-9\.\-]+@[_a-zA-Z0-9\.\-]+\.[a-zA-Z]{2,4}$
Hugo
Profil
Yuhů
POkud je to jeste aktualni, tak proti tomu zarazeni urcite nic nemam.
habendorf
Profil
Hugo: těch 20 je málo, obzvlášť Němci mají šílený adresy (neco@heimatsammlung-drebkau.de)

Yuhů: nejlepší mi připadá ten, co jsem linkoval - jednou jsem fakt viděl na nějaký odnoži AOLu, že bylo úplně na konci číslo!

function checkMail()

{
var x = document.forms[0].email.value;
var filter = /^([a-zA-Z0-9_\.\-])+\@(([a-zA-Z0-9\-])+\.)+([a-zA-Z0-9]{2,4})+$/;
if (filter.test(x)) alert('YES! Correct email address');
else alert('NO! Incorrect email address');
}
Hugo
Profil
habendorf

Zatim sem s tim vzdycky vystacil, ale je pravda, ze s Nemcama sem toho zatim moc nepodnikal. :-)
habendorf
Profil
Hm, tak se mi zdá že tam má autor chybu, v tom reguláru asi nemá být to poslední +

var filter  = /^([a-zA-Z0-9_\.\-])+\@(([a-zA-Z0-9\-])+\.)+([a-zA-Z0-9]{2,4})$/;

centi
Profil
A ak by sa vam to nezdalo dost zlozite, skuste riesenie od fczbkk-ho. Nascrollujte uplne dole, su tam regy na kontrolu URL a Email adresy.

Sialene, ale funguje :-)
LENKA
Profil *
Ahoj.Kamarádka z USA mi poslala svou email adresu v dopise a není platná.Pomohl by mi někdo ověřit,jestli to vůbec jde,kde udělala chybu.Jsem naprostá amatérka a nevím si rady.Taky mám ještě jednu otázku.Můžu někde najít seznam mail adres podle jména majitele? Díky
Leo
Profil
"Můžu někde najít seznam mail adres podle jména majitele?"

Nastesti ne. Byvaly sice doby, kdy internet fungoval (krome armady US; i kdyz pravda spis to byly jednotlive site propojene branami) jen na vysokych skolach a vedeckych ustavech a tehdy jsi mohla pouzit magicky prikaz finger, ktery ti pro dany email zjistil nejen jak se clovek jmenuje, ale kde sidli, jaky ma telefon a kdy kde bude fyzicky, ale to je nenavratne pryc. Leo
LENKA
Profil *
Veškeré údaje o lidech ,myslím z USA,jdou zjistit normálně z internetu,ale je to strašně drahá služba.Za balík informací chtějí skoro 100 USD.To je trochu moc!
Abych tedy byla konkrétní,první polovina z kamarádčiny email adresy opsaná z dopisu vypadala takto:RAUM_C_B_A@ XXXXXXX .COM Myslím,že v těch mezerách je nějaký zádrhel,nebo nevím,co chtěla vystihnout těmi mezerníky.Místo písmen xxxx je slovo,ale to je v pořádku.Zkoušela jsem vyhodnocvání existence a platnosti této mail adresy snad ve všech variantách,ale marně.Nevidíš na tom něco,co by mi mohlo uniknout s ohledem na mé zkušenosti...
Fred
Profil
habendorf Díky, a ještě sem dopíši krátký textík, kdyby to někdo nemohl najít, jako já. Tady je kontrola e-mailu za použití regulérního výrazu. Koukám, že to tu je bez diakritiky, takže trochu začínám i chápat k čemu se ta diakritika může hodit při hledání a to mi to bylo jedno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0