Autor Zpráva
esemeska
Profil
Ahoj!
JS bohuzel neovladam a ani pravdepodobne zatim umet nebudu, a tak jsem se chtel zeptat, jak
pri kliknuti na "odkaz"(nebo normani text) muzu udelat, aby se mi zacal skrolovat text v texarea.
diky (prosim uplny script, protoze se v tom opravdu nevyznam)
FantomX1
Profil
Celkom ma zaujal tvoj napad a tak som si vyhotovil svoje, princip je v tom ze menis vlastnost scrollTop pomocou intervalu


<script language="javascript">

function roluj(kolko){
document.getElementById('blok').scrollTop=document.getElementById('blo k').scrollTop+kolko;
}
</script>


<a href="" onMouseover="casovac=setInterval('roluj(10)',100)" onMouseout="clearInterval(casovac)" onClick="return false">dole</a>

<a href="" onMouseover="casovac=setInterval('roluj(-10)',100)" onMouseout="clearInterval(casovac)" onClick="return false">hore</a>

<div id="blok" style="border: 1px solid black; width: 200px; height: 150px; overflow: auto; padding: 10px">
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
adfasfasdfasdf<br/>
</div>





Testovane v Opere
PerToon
Profil
FantomX1- No jo, v divu, ale jak to chceš udělat v textaree?
FantomX1
Profil
Aha, to som si nevsimol, to neviem, ale mozno by to islo urobit rovnakym sposobom.
esemeska
Profil
Jde o to, ze budu delat GB a misto scrollbarl (jen pro podporu JS, dam tam asi dve verze...uvidi se)
tam chci dat obrazek.(v texarea)
Leo
Profil
Obrazek v textarea? Leo
PerToon
Profil
Tak to myslím nejde. Nebo aspoň nijak logicky.
peta
Profil *
PerToon :)

nebude to neco postavene na tomto?
http://www.mattkruse.com/javascript/selectbox/
http://www.mattkruse.com/javascript/dynamicoptionlist/

Jinak nevim, nepouzival jsem to a nevim, k cemu by to taky bylo dobre? Proc scrolovat textareou?

Ja bych to resil presunutim focusu na textarea a pak bych asi vyvolal udalost pohybu kolecka. A protoze pohyb kolecka posunuje scroll, tak by to byla takova finticka :)

Jinak bych to resil u pevneho nemenneho textu, kde bych pouzil normalni overflow a presunoval style.top vnitrniho prvku.
Tady lze udelat finticku, ze dovnitr dam textareu, ale menil bych u ni pocet rows v okamziku, kdyz se obevi scroll
esemeska
Profil
ja myslel jako, ze tam dam misto listy obrazek, aby to vypadalo dobre...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0