Autor Zpráva
OBr
Profil
Ahoj.
Jak zjistím kolikátý je týden pomocí JavaScriptu (obdobu PHPčkové date("W") )?
Předen díky.
Leo
Profil
Musite si na to udelat nejakou vlastni fci (nebo neco najit na netu), JavaScript v objektu Date nic takoveho hotoveho nema. Leo
OBr
Profil
Díky.
Našel jsem to tady http://www.quirksmode.org/js/week.html
Leo
Profil
Akorat dejte u takovych veci pozor na to, ze Anglicanum zacina tyden v nedeli... Leo
OBr
Profil
Pravda. Angličani mají vždycky něco extra. Naštěstí se to bude používát jen v čechách.
Leo
Profil
"Naštěstí se to bude používát jen v čechách."

No prave v tom je ten problem ne? Nam zacina tyden v pondeli, jim uz v nedeli, takze anglicky skript bych nepodezrival ze spravneho cisla tydne. Leo
OBr
Profil
A sakra. To je fakt. Musím si s tím trochu pohrát. Dík
Mistr
Profil
OBr
A až to budeš mít, dej to, prosím, sem na web nebo třeba na svůj blog. Myslím, že by se našlo více lidí, kteří by o to měli zájem. Například já. :-)
Mistr
Profil
http://forum.builder.cz/read.php?26,1485202
OBr
Profil
Mistr
Já to potřebuju naštěstí jen pro pracovní dny, ale ten script na který jsi odkázal si stejně vezmu pro pozdější využití. Snažil jsem se upravit ten z quirksmode, ale nešlo mi to.
Mistr
Profil
OBr
Já to potřebuju naštěstí jen pro pracovní dny
To máš úplně jedno, ne? Číslo týdne není závislé na číslu pracovního týdne. To je v podstatě ten samý údaj, ne?
OBr
Profil
Je to jedno. Blbě jsem se jsem se vyjádřil. Hodilo by se mít ten script funkční i pro neděli pro využití v budoucnu v jiných projektech (které zatím ani neplánuji).
Mistr
Profil
OBr
Nuže, vykoumal jsi něco?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
Peter-Paul Koch, autor quirksmode.org, je Holanďan. Těm také začíná týden v neděli?

Reaguji na OBra:
PPK na svém webu správně zmiňuje, že podle ISO se jako týden č. 1 označuje takový, který obsahuje první čtvrtek v roce. Čtvrtek je takovým dobrým kompromisem mezi českým pondělím a anglickou nedělí.
Protože toto pravidlo část lidí zná a část ne, lze číslo týdne uvádět maximálně na okrasu. Nikdy totiž nevíš, jestli ho ten, komu ho píšeš, chápe stejně správně/špatně, jako ty.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0