Autor Zpráva
Jameson
Profil *
povedzme ze chcem ku stranke pripojit externy .js subor, tak ako ho zapisem? bo ked som urobil nasledovny zapis, "<SCRIPT language="JavaScript" src="fade.js" type="text/javascript" />" tak ma isiel validator "zozrat". a nikde som sa nestretol s tym, ako to validne zapisat.. poradite prosim?
djlj
Profil
správně je to takto:

<script src="fade.js" type="text/javascript"></script>
Timy
Profil
docela by se hodilo vědět, proti jakému jazyku to chceš validní.

Jestli HTML, tak na konci nesmí být to lomítko a musíš to uzavřít </script>
jestli XHTML tak musíš psát malými písmeny
jestli navíc strict verze, nesmí tam být atribut language
Jameson
Profil *
hezky pani.. diky moc!
Jameson
Profil *
no.. a mam zas problem.. dooptimalizoval som stranku aby bola validna a potom som tam siel vlozit ten skript. na intervale som nasiel, ze sa to robi nasledovnym zapisom "<script type="text/javascript" src="js/fade.js"></script> ". este som aj pridal toto "<meta http-equiv="content-script-type" content="text/javascript" />". no ked uz dam s tymito 2 pridanymi riadkami stranku do validatora, vyhodi mi 22 chyb, vsetky typu "non SGML character number 157.". Samozrejme, hlasi mi to asi na 90. riadku prvykrat, je tam obsah uzavrety v paragraphe a je tam aj diakritika. teraz mi to vlastne hlasi ze pouzivam ilegalne charaktery, no bez prilinkovaneho skriptu to je validne. neviem co je s tym, tak vas prosim o radu. dakujem Jameson
djlj
Profil
nestačilo by oddělat tohle? <meta http-equiv="content-script-type" content="text/javascript" /> s tím jsem se setkal poprvé...
Jameson
Profil *
skusim.. nie, stale to iste..
djlj
Profil
A v jaké části stránky máš vložený ten JS?
Timy
Profil
a což takhle odkaz na stránku?
Jameson
Profil *
no asi ju niekde uploadnem.. co mi odporucate? spakovat a na rapidshare alebo na web(trebars wz.cz) ?
halogan
Profil
na web, na rapidshare se ti... vis co.
Jameson
Profil *
:Tak a tu to mate. ta reklama to tam kazi, ale co uz :)
djlj
Profil
Podle validátoru je to ale ok...
Jameson
Profil *
sakra to si robi so mnou co chce? stale mi nejde nabehnut... stale mi to hlasilo tie SGMLka..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0