Autor Zpráva
Michal Škrabálek
Profil
Ahoj, nemáte někdo tip na script, který umí fadovat prvky na stránce a funguje ve všech prohlížečích? Příklad: kliknu na odkaz a někde něco postupně zmizí nebo se objeví.

Narazil jsem na tento: http://www.brainerror.net/scripts_js_blendtrans.php (jsou tam i ukázky), ale ten nepochopitelně nefunguje u prvků bez nastavené šířky, což je opět k ničemu.


Nebo alespoň kdyby byl schopen někdo upravit script tak, aby fungoval i při nezadané šířce prvku... Díky za rady.
peta
Profil *
Michal Škrabálek
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub1
- menu efect 9k
Michal Škrabálek
Profil
Peta: Děkuji, efekt opacity 2 je přesně to, co jsem hledal (a to jsem hledal hodiny). Nicméně je tam toho na mě moc... můžu poprosit o separaci z té hromady js? Děkuji.
peta
Profil *
Michal Škrabálek Hodiny? A vis jiste, ze jsi mel spravna klicova slova?
www.google.com
opacity explorer mozilla javascript (48 800)
fade explorer mozilla javascript (64 200)
tak ja ti nevim :)
Zbytek viz mail.
peta
Profil *
Michal Škrabálek
"ale ten nepochopitelně nefunguje u prvků bez nastavené šířky"
Tak tady pozor, to je takova chybka, je treba nastavit aspon 1 rozmer, sirku nebo vysku. take mi neni jasne proc, ale proste to tak je. Nicmene to vzdy muzes nejak obejit, ze si sirku nastavis tam, kde to nedela problemy.
Michal Škrabálek
Profil
peta díky, i když to mi moc nepomohlo, v uvedeném js je hafo funkcí, ze kterých si to neposkládám :\

ad výsledky googlu. to je hezké, také jsem jich už desítky či snad stovky prošel, ale opravdu jsem nenarazil na nic použitelného, vždy tam bylo nějaké omezení (nutnost rozměru jako u prvního příkladu, problémy s kompatibilitou, neúplné řešení, atd...)

ad nutnost šířky nebo výšky - to vím, ale uvádět každému prvku s fadingem (třeba i hloupému odkazu nebo spanu) výšku nebo šířku mi přijde úplně na hlavu... kromě toho mám třeba divy, u kterých nechci nebo nemohu uvádět rozměry.

zkusím se mrknout ještě po něčem jiném, kdybych na něco narazil nebo kdyby snad někdo věděl, objeví se to v tomto tématu
peta
Profil *
Michal Škrabálek Ta sirka je u fadingu fakt na hlavu, ale je to dano nejakou konstrukci univerzalniho filtru v IE, kdy 90% efektu potrebuje aspon 1 rozmer. Treba prechod barev, je treba znat delku prechodu.

U ne-blokovych prvku nemas co zadavat opacitu. Cili podle mne je to nesmysl udelat <i>AAA</i><u>BBB<u><b>CCC</b> aby i,u,b, melo kazde jinou opacitu.
Ale i tohle se da obejit, nastavenim sirky podle EM nikoli podle PX a prvky SPRAVNE nafloatovat (protoze kdyz se to udela nespravne, pak se sem vratis znovu a ptas se, proc se mi ztraci text, proc mi mozilla nespravne dela okraje, proc je...).
Dalsi moznost, jak to obejit je SPRAVNE pozicovani.
A do tretice muzes pouzit tabulku, do ktere das divy, kterym nastavis height jako 1.5EM

K tomu ostatnimu, kdyz to chces jednoduse, tak si na to kup nejaky program. Treba microsoft propaguje vselijake Visual studia, Frontpage (ten by to mel umet), ....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0