Autor Zpráva
DDD
Profil
Ve stavovém řádku mam pořád jen nápis Hotovo, jak to změnit ? (když použiju window.status, stejně se to přepíše)
WanTo
Profil
A proč ho chceš proboha měnit?
DDD
Profil
WanTo nevim, když je tam napsáno Hotovo, neplní přece statusbar svůj účel - to je lepší tam napsat kam vede nějaký odkaz atd.
WanTo
Profil
Podle mě teda svůj účel plní. ;-)
DDD
Profil
Nedá se stavový řádek třeba vypnout a pak tam napsat, co chci ?
mata
Profil
Najeď myší třeba nad odkaz a "Hotovo" se ti změní. K tomu slouží stavový řádek. IMHO většina lidí jinak na stavový řádek stejně nekouká, takže vypisovat do něj nějaké skopičinky je stejně k ničemu a jen to rozčiluje.
Anonymní
Profil *
mata
to "Hotovo" se změní asi tak na desetinu sekundy a pak je tam zas "Hotovo" (probíhaj mi tam nějaký scripty)
roberta
Profil
stavový riadok je vec programu, ktorým prezeráš www stránky. niektoré programy vôbec nemusia mať stavový riadok. prečo chceš zasahovať do programu, ktorý zobrazuje www stránky? tebe by sa páčilo, kebyže niekto bez tvojho vedomia zapína/vypína panely na ktoré si zvyknutý? mne teda nie...

a okrem toho to môže veľa ľudí iba zbytočne zmiasť, keď sa stane niečo, čo sa im za normálnych okolností nestane.
je to cesta k tomu, že používatelia sa radšej tvojim stránkam oblúkom vyhnú
Leo
Profil
Byvaly kdysi davno doby, kdy se stavovy radek v JS menil, dokonce animoval, ale dnes je to amaterismus. Tenkrat se to delalo proto, ze jedine dve casti stranky (okna) kde jste mohl JavaScriptem nejaky text menit byl prave stavovy radek a pak policka formularu, nic vic, zadne innerHTML nebo DOM. Sam jsem zazil. Leo
DDD
Profil
Leo
to už si psal jinde, to sem si přečet - já si ale myslím, že je lepší, aby tam byla nějaká nápověda, než jen Hotovo...
Leo
Profil
Ale on to NIKDO necte, tak jaka napoveda. Ta patri do stranky samotne (pokud uz je potreba). Leo
peki
Profil
Da sa to takto jednoducho:
<script>

window.status="AHOJ";

//a namiesto hotovo mas status ......tak isto ako to mozes pouzit na onmouseover a na prakticky hociaku udalost...
</script>
adamico
Profil
ja ešte podotknem, že to ahoj ako napísal peki, sa zobrazuje len u MSIE, aspon ja som to skúšal v mozille firefoxe, v opere a v MSIE a jedine tam to išlo. Tak len toto som chcel.
quinux
Profil
DDD
IMHO takovou nápovědu by nikdo nečet, pokud chceš nějakou nápovědu umísti ji buď přímo k objektům na stránku u kterých chceš nápovědu mít nebo udělej samostatnou stránku "nápověda". Problém je v tom, že nápovědu čtou asi tak 2 uživatelé z deseti.

Když, ale změníš stavový řádek tak, že se nedovím kam vede odkaz dřív než na něj kliknu budu tě chtít asi zabít, protože nesnáším, když si tvůrce myslí, že on ví všechno nejlíp a začne mi přestavovat prohlížeč - na stránce si dělej co chceš, ale na prohlížeč mi nesahej. ;o)
adamico
Profil
a vedel by mi niekto povedať čo spraviť aby sa to hotovo, teda DONE, nezobrazovalo aj v mozille firefoxe ? bo tam nefunguje ten script na win, čo je aj pochopitelne ked je to win status :D, ale v mozille a podobne.
adamico
Profil
quinux keby niečo, ozaj neviem čo mas za prehliadač asi MSIE -52, pretože na všetkých ked dáš myš na odkaz sa tá správa npriklad "AHOJ" zmizne, a naskočí link na ktorý odkaz vedie, no ale ked ti to neukazuje tak si daj upgrade MSIE
ah01
Profil
quinux Když, ale změníš stavový řádek tak, že se nedovím kam vede odkaz dřív než na něj kliknu budu tě chtít asi zabít, protože nesnáším, když si tvůrce myslí, že on ví všechno nejlíp a začne mi přestavovat prohlížeč - na stránce si dělej co chceš, ale na prohlížeč mi nesahej. ;o)

Přesně tak, osobně to mam ve FF zakázaný (měnit text ve stavovém řádku skriptem). Pokud na nějaké stránce neuvidím, kam vede odkaz, kuli takovéto "pitomosti", velmi mě autor stránek zklame (mírně řečeno), má to na mě stejný vliv, jako když se pokouší zakázat místní nabídku a podobně. Obsah stránek pak musí být opravdu dobrý, abych hned neodešel ...

Prosím, nedělejte to.
adamico
Profil
ah01, si prečítaj čo som pisal vyššie :quinux keby niečo, ozaj neviem čo mas za prehliadač asi MSIE -52, pretože na všetkých ked dáš myš na odkaz sa tá správa npriklad "AHOJ" zmizne, a naskočí link na ktorý odkaz vedie, no ale ked ti to neukazuje tak si daj upgrade MSIE no
ah01
Profil
adamico to jsem přehlédl, ano, ale není to pravda ... v IE6 a FF (pokud to nemáš zakázané v nastavení) se to dá obejít (Operu jsem nezkoušel)
quinux
Profil
adamico
pretože na všetkých ked dáš myš na odkaz sa tá správa npriklad "AHOJ" zmizne
Mám MSIE 6 a používám Firefox, ale na obou když najedu myší nad odkaz tak mi ve stavovém řádku zůstane.

Jako stejně nevím o co ti vůbec jde? Měnit text ve stavovém řádku je naprosto k ničemu. V opeře vůbec stavový řádek nemám, ve firefoxu a v msie je zase v levém spodním rohu monitoru a má malé písmo. Takže šance, že si všimnu, že mi tam něco sděluješ je prakticky nulová. Na stavový řádek koukám prakticky jen ve chvíli kdy zjišťuji kam vede odkaz, jenže když ty mi bez mého souhlasu chování prohlížeče změníš tak je to fakt tak akorát na facku. ;o)
Bubák
Profil
V opeře vůbec stavový řádek nemám
Máš ho vypnutý (výchozí nastavení), pokud po něm toužíš, stačí ho zapnout. Já si tam přidal i Průběh načítání / Pod načítanou stránkou.
Upřesnění chování JS mám nastavené ve Firefoxu i v Opeře, skripty nemají dovolené žádné šaškárny.
Pozn. Hulánovo nastavení Opery je mi úplně putna.
thingwath
Profil
ah01
S tím zcela souhlasím, stavový proužek dole je pro mne velmi důležitá informace kam například vede odkaz na který hodlám kliknout. Koukám se tam téměř vždy. Ono to myslím můžu zakázat, přepisovat to, ale stejně je mi to nesympatické.
adamico
Profil
viete čo podľa toho čo tu čítam, asi sa ludom nepáči prepisovat stavový riadok, lebo nutne potrebujú vidieť kam vedie odkaz na ktorý chcú kliknúť, tak to nerobte, a ináčMám MSIE 6 a používám Firefox, ale na obou když najedu myší nad odkaz tak mi ve stavovém řádku zůstane., tak neviem aký Firefox máš, mne sa vždy zobrazuje fo firefoxe, teda tá správa čo by som napísal sa vo FF vôbec nezobrazuje, FF ti vždy ukáže link, a potom len done, nič iné
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0