Autor Zpráva
raven_kix
Profil *
Ahoj,

potřeboval bych přes JavaScript zkontrolovat zda jsou vyplněna všechna data ve formuláři. Zatím jsem s JS moc nepracoval, ale tak trochu se v něm orientuju. Udělal jsem kontrolu zda jsou vyplněny inputy, ale nevím jak zkontrolovat, zda je vyplněn textarea. To by byla první věc se kterou bych potřeboval poradit.

Druhá věc je, jak pomocí JS ověřím, že vkládaný obrázek je správného formátu (.gif nebo .jpg), zda je do 100kb a zda jeho rozměry nejsou větší než 640x480px.

Děkuji za odpověď
Leo
Profil
"Udělal jsem kontrolu zda jsou vyplněny inputy, ale nevím jak zkontrolovat, zda je vyplněn textarea. To by byla první věc se kterou bych potřeboval poradit."

Uplne stejne. Leo
raven_kix
Profil *
No jo ;-). Myslel jsem, že když se pracuje s hodnotou value, která u textarea není, tak to fungovat nebude a ani jsem to nezkusil...moje hloupost. Díky moc.

Neporadil bys nějak ještě s tím ověřením obrázku? Je to možné nějak udělat?
Leo
Profil
Vkladany myslite pres input type=file? Leo
raven_kix
Profil *
Ano přes input type="file"...jestli je vůbec možné kontrolovat vlastnosti obrázku, který ještě nebyl odeslán.

A ještě jedna prosba...jak mám udělat podmínku, aby došlo k validaci emailu pouze pokud je vyplněn...mám ho jako nepovinné pole ve formuláři, ale k jeho validaci dochází i když jej vyplnit nechci.

Opět předem děkuji.
sslavo
Profil
A jak si overoval inputy? torchu sa touto problematikou zoberam ale este som nenasiel to najlepsie riesenie
tak ci by si my nemohol poslat to tvoje vopred dik.
Ssl@vo
raven_kix
Profil *
2sslavo: takto

<form id="formular" action="" method="post" onsubmit="return test()">
<input type="text" name="jmeno" />
<script type="text/javascript">
/* <![CDATA[ */
function test() {
if(document.forms.formular.jmeno.value == "") {
alert("Není vyplněno Vaše jméno!");
document.forms.formular.jmeno.focus();
return false;
}
else {
return true;
}
}
/* ]]> */
</script>
raven_kix
Profil *
Zapomněl jsem </form> jen pro pořádek :-).
raven_kix
Profil *
Takže tu podmínku už jsem vymyslel...už jen ta validace obrázků....
Leo
Profil
No v JS muzete zjistit jaky je NAZEV souboru a rozmery pres odeslanim, ale stejne to musite z bezpecnostnich duvodu zkontrolovat i na serveru.. Leo
raven_kix
Profil *
2Leo: Na serveru jsem už vše zkontroloval...v PHP to pro mě není zase takový problém. Potřebuji to ale zkontrolovat také přes JS ještě před odesláním. Nevíte o nějakém odkazu na podobné skripty?
sslavo
Profil
Ja som to v JS riesil rovnako ale myslel som aj na dajuku verziu pomocou zistenia dlzky retazca ale neviem aky to ma syntax
Ssl@vo
Leo
Profil
Nactete si value to inputu po udalosti onchange, tusim, pak to value upravite abyste dostal lidskou cestu k souboru, a proste ho nactete na stranku. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0