Autor Zpráva
skajli
Profil *
nazdar nevite to nekde?prohlizel jsem si skripty na lide.cz nebo jinde a vsude delaji '</scr'+'ipt>' misto aby to napsali '</script>'.ma to nejaky duvod?
skajli
Profil *
a je lepsi to delat pres document.write nebo pres createElement?zatim jsem pouzival create a vim ze je to asi jedno ale zajma me to+nevite kde jsou nejake zakladni stranky ajaxu?jako dokumentace.
vim ze php ma treba php.net a javascript pry na jednotlivych strankach prohlizecu ale to sem nenasel.
Ten ajax me docela zajma kdyby nahodou.
dekuji zkusenejsim za radu
mata
Profil
Pokud se nepletu tak '</scr'+'ipt>' se používá když se do dokumentu vypisuje přes javascript tag <script> (např. se otestuje verze prohlížeče a na základě toho se vypíše cesta k odpovídajícímu scriptu). Protože by se ten tag interpretoval a my ho místo toho chceme jen vypsat tak se musí rozseknout a oblbnout tak prohlížeč

viz např. příklad ve zdrojáku na
http://milonic.com/menusample13.php
skajli
Profil *
takze kdyz to rozsekas do a retezcove spojit tak se to neozrejmi/neobjasni (cili neinterpretuje) a jen se to vypise.kdyzto to nerozsekas a vypises takto '</script>' tak se to vypise s jakym rozdilem?
no proste nechapu jaky je v tom rozdil.polidsti prosimte to vysvetleni
mata
Profil
když dáš vypsat rovnou
</script>
tak je riziko, že prohlížeč to vezme jako ukončení sekce se skriptem a další příkazy se neprovedou.
skajli
Profil *
ahaaa, ja jsem primitiv
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0