Autor Zpráva
memphis
Profil
Hledám nějaký jednoduchý skript, který by uměl po načtení stránky, skrýt určité odstavce a zobrazit je jednotlivě po kliknutí na jejich nadpis.
Radek Hrabůvka
Profil
www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/skryvani-odkryvani.html - jednoduchý, ale skrytý text je nepřístupný bez javascriptu
www.volny.cz/teststranek/rozbalovaci-menu/ - o fous složitější, ale bez JS se "skrytý" text zobrazí
memphis
Profil
Díky moc, přesně co jsem potřeboval (ta druhá verze) ;)
Radek Hrabůvka
Profil
Já to taky sháněl, nikde nic vyhovujívího nebylo, nakonec mi s tím tady pomohli, hlavně peta a Chamurappi. Trvalo to týden ;-)
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
Se mi velice libi tva filozofie :)
www.volny.cz/teststranek/rozbalovaci-menu/
"Rozbalovací menu – přístupné i bez JS a CSS"
JS = uz jenom pouziti onclick ( onclick="zobrazSkryj('oddil1')" )
CSS = a kdyz nepouzivas style (alias CSS), co je podle tebe toto? document.getElementById(idecko).style
a tag <style>

Ja jen pro poradek :) Snaz se vyhnout zpusobu, jaky pouziva tvorba-webu.cz, kde prave takhle matou lidi.
memphis
Profil
Peta, já jsem Radkovu filosofii pochopil správně, zmíněné "Rozbalovací menu – přístupné i bez JS a CSS" má tu výhodu, že se načte celá stránka a samotný javascript pak pomocí css nezobrazí určitá id, která se zobrazí až po spuštění funkce "zobrazSkryj" (lze to i dokola - zobrazit, skrýt, zobrazit ...).

"Přístupné i bez JS a CSS" zde má svůj důležitý význam = text se zobrazí i přes vypnuté CSS a JS.
peta
Profil *
memphis Aha, jasne, to jsou ta velka slova pristupnost (meli by na to zvolit jine ceske slovo, pro mne pristupnost ma vyznam od slova pristupovat a pristupovat se vztahuje k fuknosti. A jestlize neco nefunguje jak se predpoklada, pak to neni pristupne). Dekuji za vysvetleni.

Radek Hrabůvka Takze pardon :)
Jestli smim poznamku ke kodu, pouzivej funkci pro hromadne skryti
var i; for(i=1;i<4;i++) {zobrazSkryj('oddil'+i);} //skryj 1,2,3
A jestli muzu jeste
zobrazSkryj(2);

function zobrazSkryj(i){
idecko='oddil'+i;
...
Radek Hrabůvka
Profil
peta Přístupnost, použitelnost, funkčnost, to jsou celkem tři slova, každé s jiným významem.
Pokud nefunguje rozbalení, pak to není přístupné :-(
Pokud nefunguje zbalení, pak to je přístupné ;-)
CreaQuora
Profil
Když už je o tom řeč - taky jsem to hledal ... co nějaké tlačítko, které ukazuje stav rozbalenosti? Jak je elegantně změnit (a nemuset je tam třeba ručně vkládat a pojmenovávat ...) ...

To by bodlo.

Neexistuje nějaká knihovna takovýchto funkcí - volně přístupná nebo za rozumnou cenu? Připadne mi stupidní psát něco, co je napsané už tisíckrát - a zcela jistě lépe než jsem to schopen napsat já.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0