Autor Zpráva
sslavo
Profil
Mohol by mi niekto pls poslat nejaky funcky zdrojak na funkciu (s argumentom) v ktorej by islo o rozbalenie menu cize pomocou GetElementById (ID divu ktory chcem 'zviditelnit' je prave v tom argumente) nastavit display block ak je none a naopak
Ssl@vo
Radek Hrabůvka
Profil
Myslíš tohle: www.volny.cz/teststranek/rozbalovaci-menu/
peta
Profil *
/*protoze IE neumi hover mimo A*/
body.profil .profil2 ul li {top:expression(
isNaN(this.js)?(this.js=1,
this.onmouseover=new Function("this.className='hover'"),
this.onmouseout =new Function("this.className=''")
):0);}

body.profil .profil2 ul li:hover ul,
body.profil .profil2 ul li.hover ul {display:block;}
Leo
Profil
Proc proboha new Function? Leo
taurendilek
Profil
to je uplne jedno ze je to spatne udelane(ze by to slo lepe), ale to jsem nevedel ze jde v css spoustet skripty.
jak na to?:-O
peta
Profil *
Leo A co tedy? Brasna uz tam ma lepsi verzi?
peta
Profil *
Leo Ja osobne se priklanim k uplne syntaxi, zkracena verze
function () proti
new Function()
se mi nezda moc akcni. Ale je moznee, ze delam chybu a dochazi tak k zahlcovani.
Jinak pouzil jsem to tez pro eventy

var isIE=(document.all && !window.opera)?1:0;
function setxEvent(x,xEvent,xFunction)
{
if (isIE) {x[xEvent]=new Function(xFunction);} //IE
else {x.setAttribute(xEvent,xFunction);} //other
}

Kde v drivejsi verzi jsem mel eval
if (isIE) {x[xEvent]=new Function(){eval(xFunction)};} //IE
Leo
Profil
Nejde o zkracenou verzi, jde o to, ze new Function se pouziva v pripade, kdy potrebuju kod fce zadat opravdu jako retezec, a to je malokdy. Navic se pak fce kompiluje pri kazdem volani (v JS - jak je to v expression nevim). Osobne bych ale oddelit HTML, CSS a JS a do CSS zadny JS (expression) necpal. Leo
taurendilek
Profil
takze to lze pomoci expression(?) dat do css js.to muze usnadnit hodne prace i mista, mate nejake zkusenosti pokud jde o rozdily vykonu?
sslavo
Profil
doplnujuca poziadavka:
taketo podmenu su dve (pm1,pm2) ak sa otvori jedno chcem aby sa druhe zavrelo
sslavo
Profil
ja mam dalsiu verziu a celkom sa my pozdava len nefunguje :D
poradte co mam zle
tu je zdrojak:

<a href="javascript:zobrazSkryj(studijne_materialy);" title="Rozba¾ ponuku študijných materiálov">Študijné materiály</a>
<div id="studijne_materialy" style="display:block;>
<a>&nbsp;1. roèník</a>
<a>&nbsp;2. roèník</a>
<a>&nbsp;3. roèník</a>
<a>&nbsp;4. roèník</a>
</div>

a JS:
function zobrazSkryj(id){
el=document.getElementById(id).style;
el.display=(el.display == 'none')?'block':'none';
}
vopred dik
peta
Profil *
a href="javascript:zobrazSkryj(studijne_materialy);
A to jako proc do A? Kdyz A nechces pouzit jako odkaz, tak pouzi SPAN, treba.
A ta chyba jsou pochopitelne uvozovky, kam je dat, snad na to prijdes...
zobrazSkryj(studijne_materialy) = zobrazSkryj(studijne_materialy()) ==
function zobrazSkryj()
{...}
function studijne_materialy()
{...}

A JS konzola hlasi, ze funkce studijne_materialy() neni definovana.
Jinymi slovy, co ti hlasi JS konzola za chybu? Kazdy www prohlizec ma JS konzolu, pokud podporuje JS.
peta
Profil *
Leo Ano, uvedomuji si, ze v expression to muze delat divy a uvedomuji si, ze JS v CSS neni hezke nehlede na to, ze pri citlivosti JS konzoli i na CSS chyby to hlasi: chyba pri parsovani...
Nicmene je to jedno z tech jednodussich reseni, kde neni treba pridavat kod, ktery nastavi onmouseover na nejake prvky, atd.
Treba to JS, ktere uvedl sslavo, s tim se take dobre pracuje, presne definuje prvek, kde hover chce a kde ne. Pres hromadny zpusob je to trosku slozitejsi cyklus, ktery muze zpusobit, ze se hovez objevi i tam, kde jej vlastne nechtel.

Strucne, jedno z moznych reseni.
Leo
Profil
Zakladem menu je dobre HTML - muzete s tim nesouhlasit, muzete proti tomu protestovat, ale to je asi tak vsechno, co se proti tomu da delat. Takze napriklad - je konstrukce typu

<a href="javascript:..."

dobre HTML? Nemluvim ted o semantice (ul vs. menu atd.) ale o zakladni funkcnosti. Pak prichazi na radu CSS - vzhled a zakladni funkcnost (pro jine nez IE), tady se zuroci to, jak jsou jednotlive casti menu na tom se vzajemnym "pribuzenskym pomerem" abych mluvil reci DOMu - pokud je neco necim potomkem, lip se styluje i ovlada v naslednem JS, pokud jsou to nezavisle elementy, pak potes koste. No a JS pro IE ja pak uz jen malinka tresnicka na dortu, nejakych 5 % cele akce. Leo
sslavo
Profil
to studijne_materialy je len argument funkcie zobrazSkryj a kde maj8u byt tie uvodzovky?
A mne nepise ziadnu hlasku o chybe nme sa jednoducho nic nestane.
2 Leo Uplne s tebou suhlasim
sslavo
Profil
2 peta: uz viem ake uvodzovky diky fakci to
Leo
Profil
Jinak co se obecne tyka rozbalovacich menu pri najeti mysi - je to spis pro zkusene uzivatele, co plne a cirlive vladnou mysi, driv jsem myslel jaka je to vyhra, ale jen pro nektere... Leo
peta
Profil *
Leo Tak lze dodelat ovladani klavesnici. To tez neni zadna vyhra, zvlast kvuli Opere, ale i tak se to da. Ale souhlasim s tebou, rozbalovani vyhra neni, prohlizece na to nejsou stavene :) Druhak, skryte menu neni na ocich, takze se na nej neklika. Cili, co se schova by melo byt na tolik nedulezite, aby to nemelo vyznam zobrazovat na prvni strance.
sslavo
Profil
v mojom rozbalovacom menu ide o to ze robim page jednej profusorke matiky.
mam v menu polozku Studijne Materialy a ked sa na nu klikne este chcem aby si clovek vybral rocnik pripadne seminar
Ssl@vo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0