« 1 2
Autor Zpráva
Radek Z
Profil
Už to běhá i v IE, ale ted mi to zase v prvním případě hodí prvního hodnotu selectu a pak null. Mám to takhle:

<script type="text/javascript">

function ctiSelect(x)
{
return (window[x]?window[x].options[window[x].selectedIndex].value:null);
}

function akce(formular) {
formular.action = "index.php?beton=form&step=2&hodnota="+hodnota+"&hodnota2="+
ctiSelect('konz')+"&hodnota3="+ctiSelect('maxi');
// a ted by mozna bylo dobre napsat i
return true;
}
</script>
Radek Z
Profil
jde o to, že mi to tam ted dává to null, a nevím co tam dát jinýho? :-(
Radek Z
Profil
jo Peto máte pravdu, přes to document.getelementbyid().value to jde i v IE.
Leo
Profil
Takze problem nebyl ani tak s okny, jako s pristupem k jednotlivym elementum :-) Leo
Radek Z
Profil
hm, asi ano, ale zase mi vyvstal problém, že když budu mít např. textareu a přenesu text s diakritikou, tak mi to IE zmrví :-/
Leo
Profil
A mate u stranek spravne kodovani? Leo
Radek Z
Profil
jj, na to jsem koukal, vše je v win-1250, ale není proto potřeba nějaké fce jako je v php urldecode?
Leo
Profil
Aha, vy to primo strkate do URL... existuje escape, ale ma problemy s tim, ze koduje jinak nez urlencode v PHP, takze lepsi varianta je. encodeURI, decodeURI (v IE dostupne az od verze 5.5). A uplne nejlepsi je pokud mozno do URL diakritiku nestrkat (pokud jde o select pak to vubec neni potreba). Leo
Radek Z
Profil
jasný, já bych ji tam nedával, ale někdo to je potřeba :-( jste mi radil právě řešení přes url vy, já myslel, jestli taky nejde řešení přes skryté pole formuláře, ale to mi nešlo přenést do na další stránku přes JS.
např, takto:

<script type="text/javascript">

document.getElementById('inneradvanced').innerHTML += "<input type=\"hidden\" name=\"hodnota5\" value=\"+document.getElementById('piko').value+\">";
</script>


pak bych se vyhnul url, ale jak jsem psal, tahle varinta mi nešla
peta
Profil *
Radek Z
document.getElementById('inneradvanced').innerHTML += "<input type=\"hidden\" name=\"hodnota5\" value=\"+document.getElementById('piko').value+\">";

Jde o spatnou filozofii konstrukce.
jakpsatweb - javascript - object winwos a poslednich 10 radku pojednava o praci s okny.
<span id="aaa">
parent.window.document.getElementById('aaa')
nebo
window.document.getElementById('aaa')
nebo
document.getElementById('aaa')

<iframe name="bbb">
parent.bbb.document.getElementById('ccc')
nebo
bbb.document.getElementById('ccc')
nebo
window.document.getElementById('ccc')
nebo
document.getElementById('ccc')

Se musis vzdy podivat, jakou chybu ti hlasi JS konzola, jinak si s tim neporadis :)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0