Autor Zpráva
Pavka
Profil
Ahoj,
vytvořil jsem takovouto mapu http://lineage-2.cz/index.php?show=stats&s=map a mám problém s posouváním toho "přiblíženého" obrázku mapy. Posouvá se to přes ten černý obdelník v malé mapě, ve firefoxu to funguje bez problémů, ale v opeře a ie nastává problém s vertikálním posouváním. Jestliže jsem na úplným začátku stránky (ještě jsem nescrolloval), tak to posunuju bez problémů, ale jestliže stránku trošičku posunu dolů, tak ten černý rámeček, který posunuju, se odchyluje od myši nahoru (nevím jak to lépe popsat, tak to prosím vyzkoušejte). Čím víc zascrolluju dolů, tím větší je odchylka.

Javascriptový kód mapy: http://lineage-2.cz/forum/templates/subSilver/scripts_site/l2/map.js
Šablona mapy: http://lineage-2.cz/forum/templates/subSilver/templates_site/l2_map.tp l

Nevíte prosím někdo jak to spravit?
Díky.
peta
Profil *
Pavka
var mysX,mysY;
function myska(e)
{
var d,b;
if (!e) {var e=window.event;} //IE mouse event
if (e.pageX || e.pageY) //other
{mysX=e.pageX; mysY=e.pageY;}
else if (e.clientX || e.clientY) //IE
{
d=document; d=d.documentElement?d.documentElement:d.body;
mysX=e.clientX+d.scrollLeft; mysY=e.clientY+d.scrollTop;
}
}
document.onmousemove=myska;

... tobe tam schazi cela ta cast s tim scrolltop
peta
Profil *
Pavka Co je vsak horsi, co ti schazi je CSS overflow a CSS clip , takze se ti objevuje ve FF scroller.
Mozna, kdybys chtel, tak ti muzu pomoct s tou hrou :) Koukam, ze treba par veci by tam chtelo pridelat, treba rozdelis statistiky na vice stranek, zmensit obrazky pri zachovani kvality plus minus a tak ...
Pavka
Profil
No, já dělám to co si poručí zaměstnavatel, takže když on řekne chci to mít tak a tak, tak to udělám a nekecám do toho :-)
Kompresi obrázků zredukuju až úplně nakonec, momentálně si to zaměstnavatel přeje rozjet na sto procent a ono zkoumání u kterého obrázku se hodí jaká komprese přece jen zabere čas :-)

Clip je aplikován v javascriptu. Na overflow jsem zatím nepomyslel, ale už jsem ho tam dal, takže díky za upozorňení.
Leo
Profil
Na clip se vykaslete, staci overflow hidden, Leo
peta
Profil *
Pavka
Jestli muzu jeste jednu poznamku, pouzivas tam;
obj = document.getElementById(div);
co treba si udelat funkci pro objekt?
Jednak se tim zkrati nazev, a druhak, kdyz budes mit potrebu vytahovat objekty pres Netscape layer, nemusis prepisovat celej kod a zamenovat getElement za layer.
Leo
Profil
"kdyz budes mit potrebu vytahovat objekty pres Netscape layer"

Takovy prohlizece uz prakticky vymrely, podle me nema smysl se s nima parat, Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na petu:
Používá-li ještě dneska někdo Netscape 4, má asi vypnutý JavaScript (a tím pádem i styly). Se zapnutým by se asi na moc stránek nepodíval.
peta
Profil *
Leo Chamurappi To byl teoreticky priklad.
Tak uvedu prakticky:
[1]
function getCSS(z)
{
var s=document.styleSheets[z];
if (s.cssRules) return s.cssRules;
else return s.rules;
}


[2]
function insertAtCursor(myField, myValue) {
//IE support
if (document.selection) {
myField.focus();
sel = document.selection.createRange();
sel.text = myValue;
}
//MOZILLA/NETSCAPE support
else if (myField.selectionStart || myField.selectionStart == ‘0′) {
var startPos = myField.selectionStart;
var endPos = myField.selectionEnd;
myField.value = myField.value.substring(0, startPos)
+ myValue
+ myField.value.substring(endPos, myField.value.length);
} else {
myField.value += myValue;
}
}
// calling the function
insertAtCursor(document.formName.fieldName, ‘this value’);

Zkratka uz dopredu pocitam s tim, ze si to nejaky prohlizec dela po svem, tak si pro jistotu udelam takovou funkci jako vlastni.
Leo
Profil
A souvislost s deklaraci promennych pres var? Leo
peta
Profil *
Leo Jine tema :) Tady se jednalo o univerzalni funkce a napriklad netscape, v dalsich pripadech IE a ostatni prohlizece.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0