Autor Zpráva
Ramonez
Profil *
Zdravim.
Ako zaciatocnik v JS riesim nasledujuci problem. Mam form s niekolkymi roznymi input tagmi(text, checkbox, radio, ...), ktore sa aj niekolkokrat opakuju. Potrebujem na zaklade jednej volby pomocou radio buttonu povolit resp. zakazat niektore elementy resp. mnoziny elementov. Mohol by som napisat kazdy element (nie je toho malo) a disablovat ho. Hladam ale riesenie, ktore by bolo efektivnejsie. Vie niekto poradit ake by boli ine riesenia? Ako sa viem trebars v cykle dopracovat v ramci jednej mnoziny k jednotlivym inputom a tak ich zakazat/povolit? Vdaka.
Ramonez
Profil *
Upresnenie predchadzajuceho dotazu:
Ide mi o to, ze mam napr. dotaznik s 15-timi otazkami. Ak napr. v 3-tej otazke zaskrtnem volbu "nie", potrebujem zablokovat otazky c. 4-7(obsahuju napr. checkboxy, textarea a pod.) a napr. c. 11-14 a podobne. Podla toho co som si stihol precitat na nete, bolo by to mozne asi riesit pomocou ukryvania cez <div>. Ale ja skor preferujem, aby vsetky otazky boli zobrazene, akurat aby sa nemohli ich vstupne polia vyberat, editovat a podobne a teda potrebujem ich hromadne disablovat. Mozno s tym suvisi aj otazka, ako je mozne zobrazit mena vsetkych poloziek vo <FORM>, samoska mena iba input tag? pomoze niekto s riesenim?
Dakujem
tiso
Profil
Je viac možností:
- viacstránkový formulár (na základe odpovedí na jednej stránke sa zobrazia/nezobrazia otázky na ďalšej stránke)
- JS, ale to nie je moja parketa, tak sa mi nad tým nechce rozmýšľať
- názorne popísať užívateľovi čo má kedy vypĺňať, správne rozdeliť formulár prvkami <fieldset>
- vypísať všetky otázky a keď užívateľ zaškrkne nejaké nie, tak odpovede z tých ďalších otázok nebudeš spracovávať...
peta
Profil *
Ramonez
nastavit disabled na disabled
Problem je, ze nie vo vsetkych prehliazacoch prave toto funguje. Kdezto display:block ide vzdy. (+- archaicke prehliazace a vynimky)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0