Autor Zpráva
Radim
Profil *
Přidal jsem do svých stránek takový krátký kód, který způsobí, že se stránky nebudou vykreslovat postupně, ale najednou až bude vše načteno v paměti. Zajímalo by mě jestli to nemá nějaké riziko, např. bylo by možné, že by se na nějakém prohlížeči stránky vůbec nezobrazily?
Udělal jsem to tak, že jsem předdefinoval BODY jako neviditelný prvek, ale do těla jsem dal onload=... a viditelnost jsem zase zapnul. Myslím, že když ten uživatel bude mít vypnutý javascript, tak se taky nic nezobrazí, asi bych měl nějak počítat s touto možností. Jak bych mohl zjistit zda má uživatel zaplý nebo funkční javascript?
Leo
Profil
No hlavne mi to cele prijde jako pitomost, schovavat stranku dokud se nenacte... Leo
Radim
Profil *
vypadá to ale blbě, když se uzobrazují jednotlivé prvky a stránka není kompletně načtená. Mě pto příjde lepší. I když je fakt, že logicky, člověk když čeká může alespoň číst obsah, pokud něco vidí a ví že se něco děje, to je fakt.
Radek Hrabůvka
Profil
Radim Komu vadí, že to vypadá blbě, může jako prohlížeč použít Operu a v "Pokročilých volbách" nastavit "Vykreslovat až po úplném načtení". Mimochodem, já mám nastaveno "Vykreslovat ihned".
Pokud jsi neviditelnost BODY definoval v CSS, uživatelé s vypnutým JS a zapnutým CSS nic neuvidí. Výhodnější je zneviditelňovat BODY pomocí JS+CSS.

No hlavne mi to cele prijde jako pitomost, schovavat stranku dokud se nenacte... XHTML?
Leo
Profil
"No hlavne mi to cele prijde jako pitomost, schovavat stranku dokud se nenacte... XHTML?"

Ne XHTML. Pitomost :-) Leo
Radim
Profil *
To Radek. Máš pravdu, ale zase někteří uživatelé jako já neví, že je možnost to tak nastavit. S tím vypnutým css to enní dobré, to by se stránka zobrazila úplně jinak, třeba menu by bylo někde jinde...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0