Autor Zpráva
Suk12
Profil
Zdravím,
zajímalo by mě jak otestovat zda je zaškrtnutý radio button při odesílání formuláře. Nedokázal jsem na to přijít. Máte s tím někdo zkušennost? Díky za případnou radu.
Leo
Profil
checked

Leo
Suk12
Profil
if (a2.checked == false)
alert("aaaa");

prave tohle mi nefunguje
error414-
Profil *
if (document.getElementById('a2').checked == false)
alert("aaaa");

asi
peta
Profil *
Suk12
Hlavni problem je v tom, ze jsi nepridal odkaz na ZDROJOVY KOD.
Takze babo rad :)

jakpsatweb - javascript - priklady - formulare - Zašednutý select v závislosti na radio buttonu
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/index.html#formulare
Ani s tim prikladem sis neporadil?
Nebo jsi ho ani nevidel?
Leo
Profil
Jednak mi prijde

if (a2.checked == false)

trosku ukecany, kdyz staci

if (!a2.checked)

a druhak jak pise error414 byste se mel nejdriv naucit odkazovat se na elementy, nevime, co je a2, a jak jste se k teto promenne dostal... Leo
Suk12
Profil
<form action='test.php' method='POST' name='formik'>

<b>Kdo napsal Švejka?</b> <br />
<input type="radio" name="a2" value="ano" />Pepek<br />
<input type="radio" name="a2" value="ne" />Karel<br />
<input type="radio" name="a2" value="ne" />Petr<br /><br />

<input type="submit" value="odeslat" />

</form>

---------------------------------------------

takhle zhruba vypadá ten kód. Má jit o test s několika otázkami, kde potřebuju zkontrolovat zda jsou všechny zaškrtnuté. Logicky bych v tomto případě dal do headu tento script a na tlačítko událost onclick pripadne onsubmit:

if (formik.a2.checked == false)
alert("zaskrtni vsechna pole");

to ale bohužel nefunguje, s výše uvedeným linkem jsem si moc neporadil

P.S. mám rád ukecanej kód :))
Leo
Profil
Mate zkladni logicky problem uz v html - jak poznate na serveru, ktery radio bylo vybrany, kdyz tam mate duplicitni value("ne"). To je schvalne?

A pak

"Má jit o test s několika otázkami, kde potřebuju zkontrolovat zda jsou všechny zaškrtnuté."

To ale mate spatny formularovy prvek. Misto radio pouzijte checkbox.

Leo
Suk12
Profil
Já nepotřebuji zjistit jaké radio bylo vybrané, ale potřebuji zjistit jestli je vybrané vůbec nějaké. Duplicitní value jsou tam schválně, i když vlastně můžou být odlišné. V PHP akorát zjišťuji které radio má value "ano".

"Má jit o test s několika otázkami, kde potřebuju zkontrolovat zda jsou všechny zaškrtnuté."
Měl jsem na mysli více otázek, kde je možné zaškrtnout jednu odpověď. A já potřebuji otestovat jestli na všechny otázky bylo odpovězeno (jestli všechny otázky mají zaškrnuté nějaké radio).
Leo
Profil
document.getElementsByName("a2") vam vrati pole elementu, ktere maji name "a2", to muzete projit cyklem a kontrolovat hodnotu checked. Leo
Anonymní
Profil *
to bys ale snad nemusel kontrolovat pomocí javascriptu ale v php

<form action='test.php' method='POST' name='formik'>

<b>Kdo napsal Švejka?</b> <br />
<input type="radio" name="a1" value="ano" />Pepek<br />
<input type="radio" name="a2" value="ne" />Karel<br />
<input type="radio" name="a3" value="ne" />Petr<br /><br />

<input type="submit" value="odeslat" />

</form>

<?
if (!empty($a1)&&!empty($a2)&&...){
//pak to co se m8 províst, ale takhle ti to zkontroluje taky jestli je to zaškrtlý nebo ne
Suk12
Profil
Leo
Ano, dobrý napad. S kámošem ve škole jsme to tak dali dohromady ;-)

Anonymní
V PHP to jde otestovat take, ale trochu jiným způsobem. Ten Váš totiž umožní zaškrtnout všechna tři radia najednou. Aby byly ve stejné skupině, musí mít stejný atribut name.
Leo
Profil
Jinak samozrejme nejjednosussim resenim by bylo dat proste jednomu radio ze skupiny selected uz v html, takze bude na zacatku zaskrtnuty (a pak mate jistotu, ze pri odeslani bude nektery zakrtnuty taky), ale tim predjimate jednu moznost, a to zrovna u testu neni sikovny... Leo
Suk12
Profil
presne tak ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0